3. Супер Барса развенча Байерн на „Ноу Камп” - 4:0

Супер Барса развенча Байерн на „Ноу Камп” - 4:0

Каталунците нанизаха 4 гола през първото полувреме и пожалиха Байерн през второто

Отборът на Барселона буквално се подигра с Байерн (Мюнхен) и го победи само с 4:0 на своя „Ноу Камп” в първата среща между двата отбора от ¼ финалите на Шампионската лига. Всичко в играта на каталунците вървеше и само късметът попречи на момчетата на Гуардиола да запишат по-изразителен резултат. „Баварците” по нищо не приличаха на онзи Байерн, от когото се страхуваше цяла Европа. Немците бяха слаб спаринг партньор на „блауграна” и на реванша в Мюнхен ще трябва да играят само за своята чест.

Още в 5-ата минута домакините можеха да поведат в резултата. Шави изведе Анри хитро сам срещу вратаря, французинът преодоля Бут, но не успя да нанесе силен удар и Демикелис изби от голлинията. В 9-ата минута обаче резултатът вече бе открит. Многоходова атака на Барса стигна до Ето’о, който изведе Меси в коридор, а аржентинецът в свой стил мушна технично топката покрай Бут – 1:0.

В 12-ата минута Меси върна услугата на своя съотборник и го изведе сам срещу стража на гостите. Ето’о мушна коженото кълбо между краката на Бут за 2:0. Само 5 минути по-късно главният съдия Хауърд Уеб не отсъди чиста дузпа в полза на Барса и дори даде жълт картон на Лионел Меси за симулация. Наставникът на каталунците Пеп Гуардиола протестира бурно и бе изгонен от Уеб. Неговата липса на резервната скамейка обаче не повлия на футболистите на Барселона и те продължиха да газят своя съперник. В 22-ата минута Тиери Анри можеше да направи 3:0, но пропусна сам срещу вратаря, а в желанието си да вкара ритна Бут в главата и му причини аркада.

В 37-ата минута Меси буквално се подигра със защитата на Байерн, подаде към Ето’о, който от малкото наказателно поле прати топката над вратата. В следващата атака обаче третият гол вече бе факт. Анри направи силен пробив отляво и чукна топката към Меси, който от малкото наказателно поле я вкара в опразнената врата за 3:0. Байерн отправи първия си удар към вратата едва в 39-ата минута, чрез Швайнщайгер, но изстрелът на национала попадна право в ръцете на Валдес. В 43-ата минута кошмарът за Юрген Клинсман стана още по-голям, след като многоходова атака на Барса стигна до непокрития Анри, който с техничен удар матира Бут – 4:0. До края на полувремето каталунците можеха да вкарат и 5-и гол, но Ето’о и Иниеста действаха разконцентрирано.

Барселона продължи да бъде по-добрият тим и през второто полувреме. Каталунците редяха атака след атака, а футболистите на Юрген Клинсман така и не успяваха да изнесат топката извън своята половина. В 58-ата минута Лионел Меси стреля опасно от далеч, Бут се намеси и топката срещна десния страничен стълб. Първото по-сериозно и единствено голово положение пред Байерн се откри в 70-ата минута, когато Зе Роберто излезе сам срещу Валдес, но стражът на Барса парира неговия удар.

Каталунците отново натиснаха педала в последните 15 минути и на няколко пъти можеха да стигнат до 5-и гол. Иниеста на два пъти се подигра със защитата на гостите, но първо не успя да намери очертанията на вратата, а малко след това Бут спаси негов удар по диагонала. В добавеното време много продължителна и опасна атака на Барселона завърши със силен удар на Меси, който намери тялото на появилия се като резерва Кейта, иначе топката със сигурност влизаше в мрежата на Бут.

Така Барса направи реванша в Мюнхен безмислен, а Байерн ще трябва да се съсредоточи върху изявите си в Бундеслигата.

Барселона – Байерн 4:0