3. Страхотна драма спаси Интер и рекорда на Моуриньо срещу последния в Серия "А" - 4:3 над Сиена у дома

Шампионите изиграха най-слабия си мач от началото на първенството, но все пак се домогнаха до трите точки

Шампионът и лидер в класирането Интер постигна изключително драматична победа с 4:3 при домакинството си на последния Сиена от 19-ия кръг на италианската Серия "А". "Нерадзурите" изиграха кошмарни 90 минути и само късметът ги спаси от срамна загуба. Интер на два пъти изоставаше в резултата, но на два пъти успя да сътвори пълен обрат, като с две страхотни попадения от пряк свободен удар се отличи брилянтният в днешния ден Уесли Снайдер, а резервата Валтер Самуел вкара победния гол в добавеното време. Така и рекордът на Жозе Моуриньо от 127 последователни домакинства без загуба за първенство остана непокътнат.

Още от самото начало Интер наложи обичайния домакински натиск и стигна до опасно положение още в 9-ата минута, когато силен удар на Снайдер от границата на наказателното поле бе спасен с вещина на Лука Курчи. Така се стигна до 18-ата минута, когато при първата си по-сериозна атака отборът на Сиена успя да поведе в резултата. Масимо Макароне получи една топка пред наказателното поле, нагласи я на левия си крак и с мощен удар от около 25 метра не остави никакви шансове на Жулио Сезар за 0:1.

Интер моментално взе инициативата и отново Майкон имаше шанс да се разпише минута по-късно, но негов изстрел премина встрани от вратата на Курчи. В 24-ата минута обаче стражът на гостите вече бе безпомощен. Снайдер намери Милито с дълго подаване, а аржентинецът напредна в наказателното поле и изстреля истинска бомба по диагонала, която влетя в долния ляв ъгъл на мрежата на Сиена за 1:1.

В 36-ата минута Интер осъществи пълен обрат, след като Уесли Снайдер изпълни отличен пряк свободен удар и препарира безпомощния Курчи за 2:1, пращайки топката в горния десен ъгъл.

Радостта на домакините обаче трая едва 60 секунди, тъй като при ответната атака Сиена успя да възстанови равенството. Преотстъпеният от Ювентус Албин Екдал засече остро подаване на Реджиналдо и отблизо, спря си топката и прониза Сезар за 2:2, като при този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част на терена имаше само един отбор и изненадващо или не, това бе този на гостите от Тоскана. Сиена тотално надиграваше своя съперник в началните минути на второто полувреме и успя да поведе в резултата още в 65-ата минута, когато Екдал намери Макароне на границата на наказателното поле, а бившият стрелец на Емполи и Парма стреля технично с десния крак и заблуди Жулио Сезар - 2:3, а "Сан Сиро" започна да освирква своите любимци.

Следващите 20 минути може би бяха най-слабите за "нерадзурите" откакто Моуриньо е начело на тима. Сиена буквално попиля своя съперник и стигна до няколко отлични ситуации, в които да реши мача, но Макароне, Екдал и Вергасола пропуснаха от много изгодни положения.

Така както обикновено става, когато не вкараш, ти вкарват. Опитът и класата на Интер си казаха думата, и в последните няколко минути "нерадзурите" постигнаха нов пълен обрат. В 89-ата минтуа Уесли Снайдер за втори път в мача изпълни отличен пряк свободен удар и от около 30 метра матира Курчи за 3:3.

В добавеното време на срещата пък Горан Пандев се превърна в асистент за победния гол, след като пусна хитър пас към Самуел зад гърба на защитата на Сиена, а аржентинецът простреля Курчи с мощен удар с левия крак, оформяйки крайното 4:3.

Така с тази победа Интер вече има 45 точки в актива си, цели 11 пред втория Милан, който обаче е и с два мача по-малко. Сиена пък пропусна отлична възможност да изплува от последното място. Към момента тосканци са на 20-а позиция с едва 13 точки.

Интер - Сиена 4:3

0:1 Макароне 18'
1:1 Милито 24'
2:1 Снайдер 36'