3. Страхотна Бразилия вкара само един на Англия

Страхотна Бразилия вкара само един на Англия

„Селесао” попиля своя съперник, но пропусна дузпа и още куп положения

Националният отбор на Бразилия постигна престижна победа с 1:0 в приятелската среща с Англия, която се игра в столицата на Катар – Доха. Младият нападател на „селесао” и Виляреал Нилмар се превърна в главно действащо лице на терена, след като бе най-опасният футболист в редиците на Дунга, вкара единственото попадение в срещата и спечели дузпа, която обаче бе пропиляна с лека ръка от Луиш Фабиано. Англия от своя страна със сигурност не изигра най-добрия си мач под ръководството на Фабио Капело. Англичаните играха предимно в своята половина и разчитаха на далечни подавания, като връзката между халфове и нападатели така и не се осъществи през всичките 90 минути.

Още от самото начало на срещата Бразилия показа, че ще бъде отборът, който повече ще атакува и ще търси победата. В началните минути момчетата на Карлос Дунга натикаха Англия в собствената им половина и създадоха няколко добри положения, но първо Фостър спаси слаб удар с глава на Луиш Фабиано, а малко по-късно Лескът блокира удар на Нилмар, който най-вероятно щеше да попадне в мрежата на „трите лъва”.

Бразилия продължаваше да натиска, а Англия разчиташе предимно на контраатаки и дълги изсипани топки към двамата нападатели Уейн Рууни и Дарън Бент. Кака, Елано и Нилмар тормозеха непрестанно отбраната на англичаните, която на моменти издишаше и само късметът спаси Бен Фостър от опасни удари на Кака и Фелипе Мело. В крайна сметка резултатът остана непроменен и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част започна отлично за бразилците, които стигнаха до гол още в 47-ата минута. Елано намери с далечно подаване непокрития Нилмар, който игра технично с глава и прати топката над плонжа на Бен Фостър за 1:0.

Малко по-късно пък Шон  Райт-Филипс опита хубав удар от воле, но той не намери очертанията на вратата. Така се стигна до 55-ата минута, когато „селесао” спечели правото да изпълни дузпа. Уес Браун сбърка, като свали с гърди към Фостър, Нилмар се промъкна между двамата, но Фостър го събори, след което арбитърът отсъди дузпа и посочи бялата точка. Луиш Фабиано обаче не успя да уцели вратата от 11 метра и прати топката високо в аут.

Малко след това Уейн Рууни се освободи чудесно от двама защитника на Бразилия и стреля силно с десния крак, но ударът му не затрудни Жулио Сезар. По-добрата игра на Бразилия продължи и малко по-късно Фостър спаси удар на Нилмар. В 78-ата минута пък Лусио направи страхотен пробив и стреля силно с левия крак, но топката срещна левия страничен стълб. До края на срещата не се случи нищо по-интересно освен още едно положение пред Нилмар, който се размина с топката в опасна близост.

Бразилия – Англия 1:0

1:0 Нилмар 47’

Бразилия: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Тиаго Силва, Бастош, Мело, Жилберто Силва, Елано (Дани Алвеш 65’), Кака (Жулио Баптища 81’), Луиш Фабиано (Хълк 68’), Нилмар (Едуардо 81’),

Старши треньор: Карлос Дунга

Англия: Фостър, Браун, Ъпсън, Лескът, Бридж, Райт-Филипс (Крауч 82’), Бари (Хъдълстоун 82’), Джинас, Милнър (Йънг 87’), Рууни, Бент (Дефоу 55’)

Старши треньор: Фабио Капело

Жълти картони: Фостър (Англия)