3. Стоук и Вила не се победиха в много слаб мач

Стоук и Вила не се победиха в много слаб мач

Стенли с 90 минути при 0:0 на "Британия"

Отборите на Стоук Сити и Астън Вила изиграха един от най-слабите мачове до момента през сезона, завършвайки 0:0 в мач без почти никакви положения.

Срещата се игра на стадион "Британия" пред около 35 хиляди зрители и бе от програмата на 18-ия кръг на английската Висша лига.

Българският полузащитник Стилиян Петров отново изведе бирмингамци с капитанската лента и се представи на обичайното си високо ниво, оставайки на терена през всичките 90 минути. Стенли опита и няколко силни удара от дистанция, но така и не можа да намери очертанията на вратата на Сьоренсен.

"Грънчарите" имаха и най-чистото положение в срещата, след като в 70-ата минута Уилсън засече с глава центриране не Етерингтън, топката се отби от напречната греда, след което бе изчистена от голлинията от Агболахор.

След хикса домакините се намират на 8-о място във временното класиране с актив от 25 точки. Гостите от Бирмингам пък са 12-и с 20 пункта.

Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки