3. Стенли с цял мач и участие в гола при реми на Вила срещу Уигън, осигурило елитния статут на тима (видео)

Марто гледа от пейката как Съндърланд взе точка от „Рийбок”

Българският капитан на Астън Вила Стилиян Петров започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути при равенството 1:1 срещу Уигън, записано от „винените” в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига.

Битката на „Вила Парк” бе изключително драматична, тъй като двата тима бяха замесени в борбата за оцеляване, но след ремито домакините вече са сигурни участници в елита и през следващата година, тъй като събраха 42 точки и заеха 13-ата позиция във временното класиране.

Срещата в Бирмингам обаче не започна никак добре за Стенли и компания, озовали се в ролята на догонващи в резултата още в 10-ата минута, когато грешка при изнасянето на топката отстрана на домакините доведе до гол на Чарлс Н’Зогбия.

Попадението предизвика лоши спомени у домакините, тъй като те все още нямат победа у дома срещу „латикс”, откак бе основана Висшата лига.

Седем минути по-късно обаче Ашли Йънг бе фаулиран от Бен Уотсън пред наказателното поле на гостите и реализира отсъдения пряк свободен удар, след заучено положение със Стилиян Петров, а малко по-късно Вила можеше да стигне и до пълен успех, но Емил Хески пропусна.

Така Уигън остана с актив от 36 точки и е разделян само с една от зоната на изпадащите, където са Блекпул (35т.) и Уулвс (34т.), които са с мач по-малко и имат възможността да задминат „латикс” в подреждането.

Отборът на другия български национал в Премиършип Мартин Петров – Болтън, се провали у дома срещу Съндърланд и загуби с 1:2.

Марто остана през цялото време на резервната скамейка, а гостите откриха резултата в края на първата част, когато точен бе Бодо Зенден. „Черните котки” запазиха минималната си преднина до 86-ата минута, когато появилият се точно преди 10 минутки хърватин Иван Класнич възстанови равенството.

В самия край на мача обаче друга резерва, но в тима на гостите – Съли Мунтари, се разписа и така донесе трите точки на своя тим, с които отборът му събра актив от 44 и зае 11-ата позиция във временното класиране.

Болтън има с две повече и е на осмо място, като вече окончателно загуби шансовете си за европейски футбол догодина.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)