3. Стърлинг спаси Сити от провал срещу Хъдърсфийлд (ВИДЕО)

Стърлинг спаси Сити от провал срещу Хъдърсфийлд (ВИДЕО)

Крилото запази аванса от осем точки пред Юнайтед

Манчестър Сити победи с 2:1 при гостуването си на Хъдърсфийлд в мач от 13-ия кръг на Премиър Лийг. Лидерът в класирането губеше в резултата на полувремето, но успя да направи пълен обрат, като победният гол падна шест минути преди края на срещата.

Първото полувреме премина равностойно, като положенията пред двете врати бяха поравно - 2:2. Така изглеждаше, че двата отбора ще се оттеглят на почивка при нулево равенство, но в първата минута на продължението Николас Отаменди си отбеляза злощастен автогол, след като засече топката в собствената си врата след ъглов удар.

Веднага след почивката обаче Серхио Агуеро изравни от дузпа. След попадението на аржентинеца Сити поеха пълния контрол над мача, но удари на Давид Силва и Лирой Сане не намериха целта. Така се стигна до 84-та минута, когато Рахийм Стърлинг донесе трите точки за "гражданите", след като добави с глава избита топка от удар на Агуеро.

Така Сити остава лидер с комфортния аванс от осем точки пред градския съперник Манчестър Юнайтед. Хъдърсфийлд пък остават 11-ти с 15 точки актив.