3. „Старата госпожа” се срина в краката и на последния в Калчото

„Старата госпожа” се срина в краката и на последния в Калчото

Катания изненада Ювентус в Торино с 2:1 и почти сигурно подпечата уволнението на Чиро Ферара

Ювентус претърпя нова срамна загуба в последните 30-ина дни, след като отстъпи на последния в Серия „А” Катания с 1:2. Срещата се игра на стадион „Олимпико” и бе от програмата на 19-ия кръг на Калчото. Мартинес откри в 24-ата минута от дузпа, Салихамиджич изравни в 66-ата, а крайния резултат оформи Ицко в 87-ата.

Срещата започна с добра намеса на вратаря на гостите, който в 1-та минута спаси удар на Диего от границата на наказателното поле. Последваха пропуски на Амаури, а в 18-ата минута Андухар отново направи хубаво спасяване след шут на Тиаго.

Така дойде 23-ата минута, когато именно Тиаго фаулира Споли в наказателното си поле, за което реферът Пиерпаоли му показа жълт картон и отсъди дузпа в полза на Катания. Зад топката застана Мартинес, който хладнокръвно изведе гостите напред в резултата – 1:0.

След попадението играта се поизнерви и двата тима започнаха да извършват редица нарушения в центъра на терена. Последната по-опасна ситуация за първата част дойде чак в 46-ата минута, когато Мартинес засече с глава центриране на Лиама, но ударът му не намери очертанията на вратата на Манингер.

Второто полувреме започна с равностойна игра, а в 53-ата минута Лиама отправи страхотен изстрел от около 35 метра, но той премина близо до горния десен ъгъл на вратата на „старата госпожа”. Последваха неточни шутове на Биаджианти и Моримото преди Хасан Салихамиджич да изравни резултата в 66-ата минута, след като получи топката на удобна позиция от Диего и с левия крак я прати в мрежата на Андухар.

След изравнителния гол играта отново се накъса, а домакините отново изпаднаха в летаргия и трудно намираха път към вратата на гостите, въпреки че владееха по-често топката. Все пак в 75-ата минута Трезеге направи непростим пропуск, след като бе изведен сам срещу Андухар от Диего, но стражът на Катания успя да спаси шута му.

Така дойде 87-ата минута, когато Катания попари тотално „Олимпико” след страхотна контраакция, която завърши със страхотно извеждащо подаване на Плазмати към Ицко, който с десния крак прати кълбото в долния ляв ъгъл на Алекс Манингер – 1:2.

До края на мача Ювентус опита хаотичен натиск, но въпреки 7-те минути продължение те не успяха да вкарат нов гол и така Катания взе престижна победа при гостуването си на „бианконерите”.

След тази победа гостите се изкачиха на предпоследното 19-о място във временното класиране с актив от 12 точки. Юве пък остана 3-и с 30 спечелени точки.

Ювентус – Катания 1:2

0:1 Мартинес 24’ (д)
1:1 Салихамиджич 66