3. Станислав Тодоров свири дузпа за Рапид, но австрийците загубиха у дома от Розенборг

Норвежците спечелиха с 2:1 и оглавиха група К, Байер и Металист с нулево равенство

Розенборг победи като гост Рапид Виена с 2:1 в мач от група К на Лига Европа, ръководен от българския съдия Станислав Тодоров.

Норвежците откриха резултата чрез Тарик Елюнуси в 18-ата минута. Микаел Дорсин удвои преднината на гостите, разписвайки се с глава в 60-ата минута.

Пет минути по-късно Маркус Кацер намали резултата, след като засече с глава центриране на Дени Алар.

В 70-ата минута българският топрефер отсъди дузпа в полза на домакините, но именно Алар не успя да се разпише от бялата точка.

В другата среща от групата отборите на Байер Леверкузен и Металист Харков не успяха да си отбележат гол в Германия.

Двата отбора завършиха наравно 0:0 на БайАрена пред близо 16 000 зрители.

По този начин водач в групата стана норвежкият Розенборг с актив от 3 пункта, следван от Байер и Металист с по 1. Последен остана тимът на Рапид Виена с 0 точки.