3. Спорни дузпи решиха "Ел Класико", Меси чупи нови рекорди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спорни дузпи решиха "Ел Класико", Меси чупи нови рекорди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Червен картон, два обрата, три дузпи и седем гола белязаха Големия мач в Испания

Барселона показа, че ще се бори докрай за титлата в Испания и се наложи като гост на Реал (Мадрид) с 4:3 в поредно изключително издание на "Ел класико". "Кралския клуб" отново не успя да завърши двубоя в пълен състав, след като Серхио Рамос бе изгонен в 63-тата минута.

Каталунците започнаха силно и поведоха още в седмата минута чрез Андрес Иниеста. След два гола на Карим Бензема в рамките на пет минути обаче Реал обърна развоя на срещата. До края на полувремето Лионел Меси изравни, след което последваха три гола от дузпи през второто.

Кристиано Роналдо отново даде преднина на "белия балет" в началото на втората част след грешна преценка на главния съдия, който посочи бялата точа за нарушение на Дани Алвеш срещу португалеца, което обаче бе извън наказателното поле на Барса.

Последва ново спорно решение на Улберто Ундиано Майенко. Редерът отсъди дузпа в полза на катанлунците за спорно нарушение на Серхио Рамос срещу Неймар, след което изгони и бранителя на Реал. Меси отбеляза от бялата точка, след което аржентинецът се разписа за втори път от 11-метров наказателен удар за крайното 4:3.

Така Меси стана най-резултатния голмайстор в "Ел класико" с 22 попадения, като вече има и 236 в Ла лига, с което си извоюва втората позиция във вечната ранглиста на голмайсторите в Испания.

Иниеста изведе каталунците още в седмата минута. Полузащитникът получи топката отляво и без забавяне разстреля Лопес, пращайки топката над ръцете на стража на Реал.

В рамките на само пет минути Реал осъществи пълен обрат. В 20-ата минута Карим Бензема изравни. След страхотно центриране на Анхел Ди Мария отляво, френският нападател надскочи всички в наказателното поле и стреля силно с глава. Валдес сложи ръка на пътя на топката, но не успя да я спре по пътя ѝ към мрежата му.

Четири минути по-късно отново Бнезема направи резултата 2:1. След нова атака по лявото крило, Марсело изведе Ди Мария, аржентинецът центрира и отново намери Бензема. Деветката на "белия балет" овладя топката на коляно и от воле разстреля Валдес.

Още две минути по-късно Бензема пропусна да оформи хеттрика си. Французинът отново получи центриране отляво, освободи си място за изстрел и шутира, но топката бе спряна на голлинията от Жерар Пике.

В 42-рата минута Лионел Меси отново възстанови равенството. Това бе 19-ото попадение на Бълхата в Ел Класико, с което Меси счупи рекорда на Алфредо Ди Стефано в мачовете между Реал и Барса. Освен това, аржентинецът отбеляза своя гол №234 в Ла лига, което го изравни с Хюго Санчес на втората позиция по голове в Примера за всички времена.

След гола на Меси последва леко разбъркване в наказателното поле на Реал. Главно действащо лице отново бе Пепе, който сблъска глава с Фабрегас, след което и двамата получиха жълти картони.

В началото на втората част Гарет Бейл проби страхотно отдясно, след което изведе Бензема сам срещу Валдес. Френският нападател отново се размина с хеттрика си след прекрасно спасяване на стража на Барселона. Повторенията обаче показаха, че французинът се намираше в засада при паса на Бейл.

В 54-тата минута бе отсъдена дузпа в полза на Реал за нарушение на Дани Алвеш срещу Кристиано Роналдо. Нарушението бе извън наказателното поле, но реферът показа бялата точка. Зад топката застана самият Роналдо, който не сбърка от бялата точка и даде аванс на "кралския клуб".

Десет минути по-късно и Барселона получи шанс да изпълнява дузпа след много спорно нарушение на Серхио Рамос срещу Неймар. За фаула си бранителят на Реал получи и директен червен картон, тъй като беше последен в отбраната на домакините. Меси превърна дузпата в гол и аржентинецът вече излезе еднолично на втората позиция във вечната класацията на голмайсторите в Ла лига с 235 попадения.

След като останаха с човек повече на терена, Барселона започна усилено да търси победно попадение. В 74-тата минута страховит удар на Дани Алвеш от около 20 метра срещна десния страничен стълб на Диего Лопес.

В 83-татам минута бе отсъдена нова дузпа в полза на Барселона. Андрес Иниеса бе съборен в наказателното поле от Шаби Алонсо и резонно реферът посочи бялата точка. Меси отново застана зад топката и отново бе безпощаден.

Така, на върха в Примера става изключително интересно, след като трите водещи отбора са събрани в рамките на само една точка. Атлетико (Мадрид) е на върха със 70 точки, колкото има и втория Реал. Барселона е само на една зад тях на третата позиция.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)