3. Спартак погледна към титлата след драма, Благо със силен мач и грешка в края (ВИДЕО)

Ивелин Попов не се появи на терена

Лидерът в руския футболен елит Спартак (Москва) надви драматично Оренбург с 3:2 в мач от XXII кръг на руската Висша лига.

Българският национал Ивелин Попов остана неизползвана резерва на "Откритие Арене", докато Благой Георгиев игра през цялото време за гостите.

Той бе сред най-добрите на терена, но допусна грешка в последните минути, от която започна атаката за победния гол на Спартак.

Иначе домакините откриха резултата в 34-ата минута, когато Зобнин засече хубав пас на Фернандо.

Секунди по-късно Самедов нацели гредата на гостите, а в 39-ата минута Благо изпълни чудесно свободен удар, но вратарят спаси.

Малко след паузата отново българинът накара Ребров да блесне, но в 58-ата минута Спартак вкара втори гол, отново чрез Зобнин – 2:0.

В 70-ата минута гостите намалиха резултата след точен изстрел на Попович – 2:1, а почти веднага след това Дюриш възстанови равенството – 2:2!

В петата минута на добавеното време Благо се опита да задържи топката в центъра, но загуби и последва атака, завършила с майсторски удар на Куинси Промес от границата на пеналта за 3:2.

След победата си Спартак запази преднината си от 6 точки пред преследвачите ЦСКА и Зенит, които са с по 62.