3. Сосиедад с първа победа от 7 мача след 2:1 над Валенсия (ВИДЕО)

Сосиедад с първа победа от 7 мача след 2:1 над Валенсия (ВИДЕО)

Гриезман и Пардо точни за баските, Пабон вкарва за "прилепите"

Отборът на Реал Сосиедад постигна първа победа от 7 мача в първенството, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Валенсия. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 9-ия кръг на испанската Ла Лига.

Мачът започна с натиск на "прилепите", докато баските разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят съперника. В началото Фегули и Пощига опитаха късмета си от дистанция, ала стреляха неточно.

Последваха нови пропуски за домакините, които бяха дело на Банега и Пабон, преди да дойде 41-ата минута, когато Гриезман шокира феновете на "прилепите", давайки аванс на баските след асистенция на Зурутуса.

В началото на втората част отново Валенсия стартира по-силно, но в 59-ата минута Сосиедад ужили за втори път своя противник. Тогава Вела намери Пардо пред наказателното поле, а той с хубав удар направи безпомощен Гуайта за 2:0.

Натискът на "прилепите" даде резултат чак в добавеното от рефера продължение, когато Пабон оформи крайното 1:2 след хубаво подаване на Парехо.

След успеха баските вече имат актив от 10 точки и са на 9-о място, докато Валенсия е 7-а с 13.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)