3. Сосиедад и Билбао аут от Купата на Краля (ОБЗОР)

Сосиедад и Билбао аут от Купата на Краля (ОБЗОР)

Атлетико Мадрид и Севиля продължават без проблеми

Реал Сосиедад отпадна от Купата на Краля ,след като загуби 1/16-финала срещу Лейда с 2:3. Баските спечелиха първия мач с 1:0, но допуснаха пълен обрат, след като поведоха с 2:0 до почивката и приключиха участието си. Диего Йоренте даде аванс на Сосиедад в 24-та минута. Хуанми в 34-та покачи на 2:0. През втората част обаче Лейда успя да обърне резултата с 3 безответни попадения, дело на Айтор Нунез в 56-та, Мануел Молина в 59-та и Боян Радулович в 89-та минута.

Подобна съдба споделя и другият баски тим - Атлетик Билбао. Атлетик завърши наравно 1:1 в първия си мач с Форментера, но гол в добавеното време на втората среща отстрани Билбао от турнира. Алваро Муниз в 96-та минута прати гостуващия тим на 1/8-финалите.

Междувременно Атлетико Мадрид не срещна трудности при домакинството си на Елче, побеждавайки с 3:0. Две попадения вкара Фернандо Торес, а едно добави Хосе Хименез. Така след общ резултат 4:1 в двете срещи момчетата на Диего Симеоне продължават напред в турнира.

Испанската легенда окачва бутонки на 40 години

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"