3. Словения разгроми Сан Марино с 5:0 като домакин

Словения разгроми Сан Марино с 5:0 като домакин

Националният отбор на Словения разгроми този на Сан Марино с 5:0 в квалификационна среща за Мондиал 2010. Двубоят се игра на стадион „Луджски” в Марибор и бе от програмата на група 3 на европейската квалификационна зона.

Домакините бяха истински господар на терена през целия двубой и поведоха в резултата още в 18-ата минута чрез Корен. Радосавлевич удвои в 38-ата, а Кирм направи преднината на домакините класическа в 53-ата. В 73-ата минута капитанът Роберт Корен вкара втория си гол в мача за 4:0, а крайното 5:0 оформи Любянкич в даденото от съдията продължение.

След тази победа домакините от Словения се изкачиха на 3-о място във временното класиране на група 3 с актив от 11 точки, докато тимът на Сан Марино е последен без нито една спечелена точка.