3. След резила в Лига Европа: Рома се свлече на колене и в първия си мач за сезона (видео)

Катания и един от новаците - Сиена, завършиха наравно - 0:0

Имащият големи амбиции за новия сезон в Серия А тим на Рома отново се сгромоляса тежко на земята. След като преди малко повече от две седмици „вълците” прекратиха участието си в Лига Европа, отпадайки от Слован Братислава, днес тимът на Луис Енрике стартира новия сезон повече от кошмарно. Първият кръг в италианския шампионат бе отложен, а в среща от втория Рома домакинстваше на непретенциозния Каляри. „Вълците” обаче записаха поражение с 1:2, като дори завършиха двубоя с десет души.

Първата част не предложи попадения. В 5-ата минута се откри хубава възможност пред Франческо Тоти, но ударът на легендата на „вълците” бе блокиран. Последваха две добри ситуации за откриване на резултата, създадени от Каляри, но за гостите пропуски направиха Даниеле Конти и Нене. До края на полувремето Миралем Пянич и Пабло Освалдо можеха да отбележат, но в крайна сметка попадение през първото полувреме така и не падна.

През първия четвърт час на втората част и двата тима имаха възможност да открият, но до 68-ата минута на мача попадение на „Олимпико” нямаше. Тогава Каляри успя да открие, след като Алесандро Агостини центрира към Даниеле Конти, който нанесе отличен изстрел с левия крак и направи безпомощен новия вратар на „вълците” – Маартен Стекеленбург. Само минута по-късно Хосе Анхел извърши грубо нарушение и видя картона с червен цвят.

Домакините хвърлиха всички усилия в атака, за да избегнат поражението, но в 94-ата минута Ел Кабир отбеляза втори гол за гостите, който до голяма степен реши всичко в двубоя.

В седмата минута от продължението на мача Даниеле Де Роси намали на 1:2, но за повече голове в добавената част на срещата нямаше време и това се оказа и крайният резултат. По този начин Каляри взе първи три точки за сезона, докато Рома се „отличи” с втори резил на старта на сезона в Серия А след отпадането от Лига Европа.

Ето и стартовия състав на „вълците”:
Стекеленбург, Хайнце, Бурдисо, Анхел, Роси (Гаго 75’), Де Роси, Пянич, Перота, Освалдо (Борини 80’), Тоти, Къркич

В друг мач от кръга отборът на Катания завърши при нулево равенство домакинството си на завърналия се в елита на Италия Сиена. В срещата имаше 6 жълти картона, а двата отбора така и не съумяха да си отбележат попадение, като домакините от Катания все пак имаха повече чисти възможности от своя съперник. Краен победител обаче не бе излъчен и двата тима грабнаха по точка.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)