3. Сити се изложи на "Етихад", но продължава към 1/4-финалите (ВИДЕО)

Сити се изложи на "Етихад", но продължава към 1/4-финалите (ВИДЕО)

Базел обърна резервите на лидера в Англия

Манчестър Сити загуби с 1:2 от Базел на "Етихад" , но продължава на 1/4-финалите в Шампионска лига с общ резултат 5:2.

След гръмкия успех с 4:0 в първия мач, Пеп Гуардиола даде почивка на част от най-добрите си футболисти. На пейката седнаха Николас Отаменди, Серхио Агуеро и Кевин де Бройне.

Манчестър Сити поведе още при първата си добра атака. В 8-ата минута Бернардо Силва подаде към непокрития Габриел Жезус, който отблизо вкара за 1:0. В 16-ата минута удар на Гюндоган беше отразен от вратаря на Базел.

В 17-ата Базел изравни. Риверос напредна отляво и върна към Елюнуси, който не остави шансове на Клаудио Браво за 1:1. След половин час игра Оберлин стреля от фаул, но прати топката встрани от вратата.

През голяма част от второто полувреме опасности пред двете врати липсвата. Все пак в 72-ата минута Ланг вкара втори гол за гостите с удар в близкия ъгъл.

В 80-ата минута домакините можеха да стигнат до равенство. Брахим Диас получи топката и шутира от малък ъгъл, но вратаря Вацлик спаси.