3. Сити разпиля Юнайтед в дербито на Манчестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити разпиля Юнайтед в дербито на Манчестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" победиха с 4:1

Шампионът Манчестър Юнайтед допусна срамно поражение от градския съперник Сити, отстъпвайки с 1:4. Срещата се игра на стадион "Етихад" и бе от програмата на 5-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът започна с натиск на "гражданите", а гостите бяха добре групирани в половината си, чакайки възможности на контраатаки. В 11-ата минута Настасич засече с глава центриране на Насри от корнер, но не уцели вратата, а след това удари на Коларов и Насри бяха блокирани.

Така дойде 16-ата минута, когато домакините съумяха да излязат напред в резултата, след като Насри залъга Смолинг на десния фланг, продължи за Коларов, който центрира в пеналта, където Агуеро изскочи от дълбочина и засече с левия крак за 1:0.

След гола играта се поизравни, но "червените дяволи" така и не можеха да стигнат до положение пред Джо Харт.

В самия край на полувремето, в даденото от рефера продължение, Яя Туре засече отблизо с левия крак подаване на Негредо след корнер, удвоявайки аванса на своите.
През втората част "гражданите" продължиха да натискат и още в 47-ата минута резултатът стана класически.

Тогава Негредо даде втората си асистенция в мача, центрирайки за Агуеро, който не сбърка с десния крак от няколко метра.

Само 180 секунди след това Сити прати "червените дяволи" в нокаут. След грешка в атаката на Юнайтед, домакините организираха бърза контра, при която Навас получи на десния фланг и центрира в пеналта, топката стигна в непокрития Насри, който засече от въздуха и покачи на 4:0.

След този гол домакините понамалиха оборотите, което даде възможност на гостите да търсят поне почетно попадение. В атаката на Юнайтед обаче единствено Рууни опитваше промени статуквото, докато колегите му изглеждаха някак статични.

В 80-ата минута Патрис Евра засече с глава центриране от корнер, но топката срещна десния страничен стълб на Харт.

Гостите все пак стигнаха до почетен гол, дело на Рууни. В 87-ата минута английският национал изпълни перфектно пряк свободен удар, оформяйки крайното 1:4.

След успеха Сити се изкачи на 2-о място във временното класиране с актив от 10 точки, на 2 зад лидера Арсенал. "Червените дяволи" пък са 8-и със 7 точки.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи