3. Сити отвя Стенли и компания и е на 1/4 финал (видео)

Сити отвя Стенли и компания и е на 1/4 финал (видео)

„Гражданите” се наложиха с 3:0 над резервите на Астън Вила, Стилиян Петров с цял мач

Отборът на Манчестър Сити победи като домакин тима на Астън Вила с 3:0 в мач от 1/8 финалите на най-старата надпревара в света ФА Къп. Домакините спечелиха с голове на Туре в 5-та минута, Балотели в 25-та и Силва в 70-та. Българинът в състава на Вила Стилиян Петров бе титуляр за своя тим и престоя на терена през всичките 90 минути. Единственото, с което той се отличи бе жълтият картон, който си изкара през първата част, и едно положение, при което падна за дузпа, но не получи такава, през второто полувреме.

Наставникът на бирмингамци Жерар Улие не подходи по най-сериозния начин към сблъсъка от ФА Къп и остави голяма част от титулярите си на резервната скамейка, наблягайки на важността на Премиършип.На 1/4 финалите на турнира Сити ще се изправи срещу тима от Чемпиъншип Рединг.

Още в 4-та минута играчите на Сити центрираха опасно по земя и се наложи Кийрън Кларк да изчисти в корнер с шпагат. При изпълнението на ъгловия удар Кларк игра с ръка в наказателното си поле, но топката падна в краката на Яя Туре, който с бомбен шут от около 3 метра вкара за 1:0.

След попадението „гражданите” намалиха темпото и започнаха да си подават повече по широчината на терена. В 11-та минута Бари Банън отправи точен удар към вратата на домакините, но той бе твърде слаб да затрудни Джо Харт.

В 25-та минута на двубоя падна и втори гол в полза на домакините. Марио Балотели получи чудесен пас от дълбочина, дело на Яя Туре, и само с едно докосване – удар от ждроп, прати топката красиво в горния десен ъгъл на вратата на Фридъл.

Шест минути по-късно се откри шанс за гол и за Вила. Емил Хески преодоля двама бранители на Сити отляво пред наказателното поле и успя да стреля фалцово, но Харт спаси.

До края на полувремето нямаше интересни ситуации пред двете врати, а играта на Вила подсказваше на всеки, който е гледал футбол, че нещата не вървят добре.

През втората част Сити продължи да седи по-добре на терена. В 57-та минута Яя Туре стреля неточно от средна дистанция. Последваха няколко фаула и накъсване на играта, като Марк Клатенбърг раздаде и известен брой жълти картони.

В средата на второто полувреме Яя Туре удари без топка играч на гостите, но главният съдия Клатенбърг не забеляза. Така в рамките на няколко дни при този рефер играч удря без топка друг футболист и не е изгонен. В мач на Манчестър Юнайтед преди по-малко от седмица Уейн Рууни нанесе удар на свой противник, но Клатенбърг не го изгони.

В 70-та минута „гражданите” съвсем отчаяха Стилиян Петров и компания. Давид Силва направи резултата 3:0 след удар с левия крак от рамките на наказателното поле. Три минути по-късно Коларов опита да вкара за 4:0, но шутът му мина покрай вратата.

До края на срещата Сити можеше дори да бие с още по-разгромен резултат, но опитите на Жо и Тевес да вкарат не сполучиха. Така срещата завърши при класически резултат в полза на "гражданите". На 1/4 финалите на турнира Сити среща тима от Чемпиъншип Рединг.

Манчестър Сити – Астън Вила 3:0