3. Сити обърна Евертън, за да нанесе първа загуба на "карамелите" (ВИДЕО)

Сити обърна Евертън, за да нанесе първа загуба на "карамелите" (ВИДЕО)

Манчестър Сити сложи край на серията без загуба на Евертън от началото на сезона със стилна атакуваща победа 3:1, която беше идеален отклик на унижението от Байерн Мюнхен през седмицата в Шампионската лига.

Евертън откри в 16-ата минута след грешка в защитата на Сити. Ромелу Лукаку елементарно финтира Лескът и стреля от 10-ина метра, Джо Харт изби с една ръка, но топката мина под него и влезе в мрежата. Това бе 4-ият гол на Лукаку от началото на сезона.

Само минута по-късно Сити съумя да изравни. След подаване на Яя Туре Негредо отбеляза третия си гол във Висшата лига и общо четвъртия във всички състезания с помощта на Хауърд.

Домакините веднага потърсиха пълен обрат и след куп пропуски на Серхио Агуеро именно Кун успя да вкара точно преди почивката, когато от малък ъгъл преодоля Хауърд. Асистенцията бе на Давид Силва.

След почивката, в 68-ата минута, Колман пусна страхотен пас към Пабло Сабалета в наказателното поле на Евертън, където аржентинецът бе фаулиран и главният рефер посочи бялата точка. Тим Хауърд и Силвен Дистен протестираха срещу съдийското решение, за което им бяха показани и жълти картони. Агуеро изпълни дузпа в гредата, топката рикошира в главата на Хауърд и влезе зад него в мрежата. Попадението бе записано като автогол.

В 82-рата минута Негредо имаше възможност да отбележи и четвърто попадение, но ударът му бе париран от стража на „карамелите“. В самия край на двубоя Хауърд спаси и опасен удар на Насри, с което предотврати разгрома за Евертън.

Успехът поставя Сити на второ място по голова разлика, въпреки че пълната програма на 7-мия кръг тепърва предстои.

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи