3. Сити и Арсенал завъртяха зрелищно равенство на „Етихад” (ВИДЕО)

Сити и Арсенал завъртяха зрелищно равенство на „Етихад” (ВИДЕО)

Двубоят завърши 2:2, „гражданите” остават несигурни за място в Топ 4

Манчестър Сити и Арсенал изиграха зрелищен двубой от 37-ия кръг на Висшата лига, но в крайна сметка спечелиха по точка. Двубоят, който се проведе на стадион „Етихад”, завърши при равенство 2:2. Това беше и последният мач на мениджъра Мануел Пелегрини на този стадион.

„Топчиите” заемат третото място в класирането с актив от 68 точки, а „гражданите” са трети с 65.

Сити можеше да измъкне целия комплект от точки в самия край на мача, когато Вилфред Бони получи страхотен пас в наказателното поле и шутира от движение, но ударът му здраво разтресе напречната греда.

Така всичко за Топ 4 ще се реши в последния кръг. Петият в подреждането Манчестър Юнайтед е с 63 точки. "Червените дяволи" са и с мач по-малко.

Резултатът бе открит в 8-ата минута. Серхио Агуеро преодоля Елнени и стреля точно в ъгъла - 1:0. Две минути след това Елнени центрира от ъгловия удар, Жиру изпревари Мангала и засече с глава, изравнявайки резултата.

В 51-ата минута Кевин Де Бройне вкара много красив гол, с който отново даде преднина на своите. Той пое в половината на Арсенал, стигна до границата на наказателното поле и с мощен удар по земя прати в долния десен ъгъл – без никакъв шанс за Петер Чех.

„Топчиите” обаче отвърнаха със страхотна атака в 68-ата минута. Алексис Санчес пусна към Жиру, който бе на границата на пеналта, френският национал веднага чукна към чилиеца, който с плътен удар преодоля Джо Харт.

В последния кръг Сити играе срещу Суонзи, а Арсенал - срещу изпадналия Асън Вила. "Топчиите" се нуждаят от точка, за да си гарантират участие в Шампионската лига за 20-и пореден сезон.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит