3. Щутгарт с безценно 3:1 над Кьолн

Щутгарт с безценно 3:1 над Кьолн

Хамбургер и Хановер със скучно 0:0

Отборът на Щутгарт постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 3:1 над тима на Кьолн. Срещата се игра на стадион „Райн Енерги” и бе от програмата на 30-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Двубоят изненадващо започна с по-добра игра на гостите и пропуски в началото на Какау и Траш. Статистиката от последните 23 мача обаче изцяло на страната на „козлите”, които бяха спечелили 10 от тях, 9 двубоя бяха завършили наравно, а швабите бяха стигнали до успеха само в четири случая.

До края на полувремето обаче, Подолски изтърва две добри положения, докато с пропуски за гостите се отчетоха Оказаки и Хажнал. Гол до почивката обаче не падна и така спорът между двата отбора трябваше да се реши през втората част.

Тя пък отново стартира с по-силна игра на швабите, която даде резултат в 51-ата минута, когато Траш се оказа най-съобразителен в пеналта на „козлите” и изведе своите напред – 1:0.

Само 2 минути по-късно Щутгарт вече водеше с 2:0, след като Тасчъ намери Харник на добра позиция, а последният с хладнокръвен изстрел удвои преднината на своите.

Натискът на гостите продължи и след това попадение и в 63-ата минута Кузманович покачи на 3:0, след като бе точен при изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Геромел срещу Какау.

До края на двубоя обаче имаше време за почетен гол от страна на Кьолн, който падна в 68-ата минута, а негов автор стана бившият нападател на родния Литекс – Миливое Новакович.

След успеха швабите се намират на 14-о място във временното класиране с актив от 33 точки, на 4 от зоната на изпадащите. Домакините от Кьолн пък са 11-и с 35 пункта.

В друг мач от този 30-и кръг на първа Бундеслига, отборите на Хамбургер и Хановер не излъчиха победител, завършвайки наравно 0:0 пред около 57 хиляди зрители на стадион „Имтех Арена”. Домакините могат повече да съжаляват за изпуснатите три точки, тъй като имаха повечето положения в срещата, но Нистелрой, Петрич и Зе Роберто не успяха да ги оползотворят.

След хикса „бургерите” се намират на 7-о място в подреждането с 43 точки, докато Хановер е 3-и с 54, на 2 пред 4-ия Байерн (Мюнхен), но и с мач повече.
Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)