3. Щутгарт разпиля Хамбургер с 4:0 (видео)

Щутгарт разпиля Хамбургер с 4:0 (видео)

Херта излъга Вердер Бремен, Аугсбург измъкна точката от Хановер в края

Щутгарт спечели с убедителното 4:0 гостуването си на Хамбургер от 24-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Още на полувреме „швабите” имаха аванс от две попадения, а през втората част се добраха до още две, като по този начин си осигуриха трите точки. Домакините от Хамбургер пък завършиха мача с 10 души, след като Гереро бе изгонен в 54-ата минута.

Гостуващият тим успя да открие резултата в 22-ата, когато точен за 1:0 бе Ибишевич. В 31-ата минута пък авансът на Щутгарт набъбна до два гола, след като Кузманович реализира отсъдения в полза на отбора му 11-метров наказателен удар.

Малко след подновяването на играта през втората част, в 48-ата минута, Щутгарт отново получи правото да изпълни дузпа, а Кузманович отново не сбърка, правейки резултата 3:0 в полза на гостите. Крайното 4:0 оформи Харник в последната 90-та минута.

След победата Щутгарт заема 8-ото място с 32 точки. Хамбургер е 13-ти с 27.

В друг мач от кръга Херта надделя с минималното 1:0 като домакин на Вердер Бремен. Единствения гол в мача отбеляза Рукавится в 62-ата минута.

След победата Херта заема 15-ото място с 23 точки. Вердер се намира на 6-ата позиция с 36 пункта.

Хановер и Аугсбург пък не успяха да се победят и завършиха сблъсъка помежду им при равенство 2:2. Гостите от Аугсбург излязоха с гол напред в 13-ата минута, когато точен бе Белингхаузен, но до края на първото полувреме Хановер изравни след гол на Хагуи в 33-ата минута. При равенство 1:1 дойде и почивката на срещата.

В 69-ата минута Диуф даде преднина на домакините, вкарвайки за 2:1, но Аугсбург все пак измъкна точката след гол на Калсен-Бракер от дузпа в последната 90-та минута.

След равенството Хановер е на 7-ото място с 35 точки, докато Аугсбург е 16-ти с 32.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни