3. Щутгарт прегази Майнц с 4:1

Щутгарт прегази Майнц с 4:1

Фрайбург и Нюрнберг не се победиха - 2:2

Щутгарт спечели с убедителното 4:1 домакинството си на Майнц от 29-ия кръг на немската Първа Бундеслига. „Швабите” се представиха по-добре от своя съперник и успяха да се доберат до трите точки, след спечелването на които вече имат актив от 43, като заемат 5-ото място във временното подреждане. Майнц пък остава с 33 пункта и е на 11-ата позиция.

Резултатът в днешния мач бе открит още в 3-ата минута. Гостите от Майнц получиха правото да изпълнят дузпа, а Андреас Иваншиц не сбърка при изпълнението и изведе отбора си с гол напред. Щутгарт обаче бързо се върна в срещата. „Швабите” възстановиха равенството в 7-ата минута, а точен за 1:1 бе Тамаш Хайнал. До края на първото полувреме и двата тима имаха положения пред противниковата врата, но до нов гол преди почивката не се стигна и така след 45 минути игра резултатът бе 1:1.

Щутгарт нанесе своя удар през второто полувреме, когато достигна до цели три гола. „Швабите” поведоха с 2:1 в 49-ата минута, когато Ведад Ибишевич вкара второ попадение за домакините. В 65-ата минута Здравко Кузманович направи резултата 3:1, след като реализира отсъдения в полза на Щутгарт 11-метров наказателен удар. Крайното 4:1 пък оформи Ибишевич в 85-ата минута на срещата.

В друг мач от кръга Фрайбург и Нюрнберг не се победиха и завършиха наравно – 2:2.
Гостите от Нюрнберг откриха резултата в 8-ата минута, а точен за 1:0 в полза на гостуващия тим бе Даниел Дидави. Фрайбург изравни в самия край на първото полувреме, а автор на гола за 1:1 бе Томас Пекхарт.

Даниел Калигиури бе точен от дузпа за 2:1 в полза на Нюрнберг в 53-ата минута, но Фрайбург все пак успя да се добере до точката. Това се случи в 83-ата минута, когато Седрик Макиади отбеляза гол за домакините, а по този начин бе оформено и крайното 2:2.

След равенството Фрайбург е 13-ти и има 32 точки, докато Нюрнберг заема 12-ото място и има същия актив.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)