3. Щутгарт прати Ангелов и Рангелов във втора Бундеслига, Пелето игра 68 минути

Щутгарт прати Ангелов и Рангелов във втора Бундеслига, Пелето игра 68 минути

Отборът на Щутгарт постигна много ценна победа в битката си за участие в евротурнирите догодина, след като надделя над отбора на българските национали Димитър Рангелов и Станислав Ангелов Енерги Котбус с 2:0. Срещата се игра на „Готлиб – Даймлер Щадион” и бе от програмата на 33-ия, предпоследен кръг на първа Бундеслига. С тази загуба гостите почти изпаднаха от немския елит, тъй като в последния кръг трябва да търсят победа с над осем гола разлика, а Борусия (Мьонхенгладбах) трябва да загуби последния си мач от сезона. Пелето записа 68 минути игра преди да бъде заменен от Да Силва.

Отборът на Щутгарт постигна много ценна победа в битката си за участие в евротурнирите догодина, след като надделя над отбора на българските национали Димитър Рангелов и Станислав Ангелов Енерги Котбус с 2:0. Срещата се игра на „Готлиб – Даймлер Щадион” и бе от програмата на 33-ия, предпоследен кръг на първа Бундеслига. С тази загуба гостите почти изпаднаха от немския елит, тъй като в последния кръг трябва да търсят победа с над осем гола разлика, а Борусия (Мьонхенгладбах) трябва да загуби последния си мач от сезона. Пелето игра 68 минути преди да бъде заменен от Да Силва.

Първият гол в срещата падна в 19-ата минута и бе дело на Хитцълшбергер, който изпълни прекрасен пряк свободен удар с левия крак, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на Тремел. Крайното 2:0 оформи Какау в 78-ата минута, когато домакините направиха показна контраакция, в която Гомес изведе бразилеца зад гърба на отбраната на гостите и той не сбърка.

С тази победа домакините от Щутгарт се изкачиха на 3-о място във временното класиране с актив от 64 точки, колкото има и вторият Байерн (Мюнхен). Гостите от Енерги останаха на предпоследната 17-а позиция като имат спечелени 27 точки, на три от спасителния бряг. Отборът на българските национали Рангелов и Ангелов в последния кръг се нуждае от победа с поне осем гола разлика и дори да постигне такава, трябва да се надява на загуба на Борусия (Мьонхенгладбах).

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1