3. Щутгарт обърна Волфсбург в рядко срещан спектакъл (ВИДЕО)

Щутгарт обърна Волфсбург в рядко срещан спектакъл (ВИДЕО)

Швабите ще зимуват над опасните места, докато "вълците" отстъпиха и 4-ото място

Щутгарт и Волфсбург направиха такъв футболен спектакъл, какъвто едва ли другаде по европейските терени можеше да се види днес. В двубой, изпъстрен с красиви голове и много положения, швабите обърнаха „вълците” до 3:1 в последния есенен кръг на Бундеслигата.

Щутгарт прекъсна серия от 5 мача без победа в германското първенство и задълбочиха кризата във Волфсбург, който няма успех вече е 4-а среща.

Максимилиан Арнолд даде аванс на гостите с гол №100 за Волфсбург във всички турнири през 2015 г. (в 53 мача). В 14-ата минута той намери левия долен ъгъл след връщане на Даниел Калиджури на дъгата на наказателното поле, докато защитата на домакините бе позадрямала.

Само осем минути по-късно обаче с кинжален удар от 30 метра в горния ляв ъгъл Даниел Дидави изненада вратаря Беналио и изравни.

Обратът дойде в 31-ата минута, когато Щутгарт контраатакува. Тимо Вернер проби отдясно, сви на задната греда, където Филип Костич намери опразнения ъгъл за 2:1.

Лукас Руп можеше да вкара и трети преди почивката след нов пробив на Вернер отдясно, но страничната греда му попречи. В 41-ата минута Костич остана сам срещу вратаря и Беналио парира.

Две минути след подновяването на играта с втория си гол в мача Дидави оформи крайното 3:1. Флориан Клайн го изведе в коридор на чиста позиция и с нов безпощаден удар с левия крак халфът разпечата вратата.

До края резервата на Волфсбург Бас Дост удари греда, а Вернер пропусна чист гол за Щутгарт.

Така, швабите се изкачиха на 15-ото място с актив от 15 точки и ще зимуват по-спокойно, въпреки че са с равни точки с 16-ия Вердер и зоната на плейофа за оставане в елита.

Волфсбург слезе до 6-ата позиция, оставайки с 26 точки. Леверкузен и Шалке 04 окупираха съответно 4-ото и 5-ото място с по 27.

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави