3. Щутгарт не се даде при гостуването си на Байер (видео)

Щутгарт не се даде при гостуването си на Байер (видео)

Аугсбург измъкна точката насред Хофенхайм

Отборите на Байер (Леверкузен) и Хофенхайм завършиха 2:2 в атрактивен мач, част от програмата на 20 кръг в немската Първа Бундеслига. Домакините от "БайАрена" на два пъти повеждаха в резултата, но "швабите" не се дадоха и стигнаха до крайното 2:2 в 89-та минута след изравнителен гол на Какау.

Срещата започна с отворена игра и през целия мач налице бяха атаки и пред двете врати. Още в 1-та минута Шинджи Оказаки от гостите пробва удар към вратата на "аспирините", който се оказа неточен.

Пет минути по-късно Андре Шурл и Михал Кадлец  отвърнаха на атаката с изстрели по посока вратата на Щутгарт, които също бяха неуспешни. В 11-та минута Щефан Кислинг даде преднина на домакините, като по този начин вдъхнови феновете, тъй като Байер не е губил на своя стадион през този сезон, след като поведе с 1:0.

В 23-та минута обаче Жулиан Шибер изравни за 1:1. До края на полувремето нямаше голове, а втората част започна с дузпа за Леверкузен в първите секунди след началния съдийски сигнал.

Зад топката застана Симон Ролфес и реализира за 2:1. Полученото второ попадение не се отрази тежко на психиката на играчите на Щутгарт и те продължиха да атакуват.

Най-активни за "швабите" бяха Какау и Шибер, но ударите така и не успяваха да поразят целта. Когато се стигна до 89-та минута нещата се промениха и Какау вкара за 2:2 пред шокираните погледи на 27 хиляди фенове на стадиона в Леверкузен.

Последният шанс за победата бе при Ренато Аугусто, който в последните секунди на 2-минутното продължение пробва удар за 3:2, но топката прелетя покрай вратата на гостите.

След равенството Леверкузен е 5-ти в класирането с 31 точки, колкото има и шестият Вердер (с мач по-малко). Щутгарт е на 10-та позиция с актив от 23 т.

В друг мач от 20-ти кръг на Бундеслигата Хофенхайм и Аугсбург завършиха със същия резултат 2:2. В 31-та минута Саша Молдерс даде преднина на Аугсбург, но само седем по-късно Пениел Млапа изравни.

В 51-та минута Сехад Салихович направи обрата за Хофенхайм пълен с гол от дузпа, а в 72-та Себастиан Лангкамп оформи крайното 2:2. С хикса Хофе е 8-ми с 24 точки, докато Аугсбург е предпоследен с актив от 17 т.

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)