3. Щутгарт най-сетне изплува от зоната (видео)

Щутгарт най-сетне изплува от зоната (видео)

Мьонхенгладбах също взе глътка въздух след успех над Хофенхайм

Отборът на Щутгарт постигна изключително ценен успех в домакинството си на Шалке 04 и по този начин запази живи надеждите си за спасение в Първа Бундеслига. Двубоят се проведе на „Мерцедес-Бенц Арена” и приключи с минимална победа с 1:0. Гостите от Шалке играха повече от 75 минути с човек по-малко, след като малко след началото на срещата Бенедикт Хьоведес бе изгонен от игра.

Още в първите минути на срещата и двата тима имаха няколко добри ситуации, но Улрайх и Нойер успяха да запазят мрежите си „сухи”. В 14-ата минута Хьоведес игра с ръка в наказателното поле и получи директен червен картон, а Здравко Кузманович не сбърка след изпълнението на отсъдения 11-метров наказателен удар и с великолепно изпълнение в долния десен ъгъл на Нойер откри в полза на своя тим.

До почивката Щутгарт бе пълен господар на терена, но стражът на Шалке не допусна втори гол във вратата си и първите 45 минути приключиха при резултат 1:0.

През втората част мачът бе равностоен, но Шалке така и не достигна до попадение. Така Щутгарт записа седма победа от началото на сезона, която му позволи да изплува от зоната на изпадащите, като тимът вече заема 15-ото място с 25 точки. Шалке е 10-ти с 30.

Друг замесен в борбата за оцеляване тим – Борусия Мьонхенгладбах, също постигна победа и по този начин взе глътка въздух, като все още има шансове за спасение. Отборът надви с 2:0 Хофенхайм пред собствена публика.

Двата гола паднаха съответно в 65-ата и 70-ата минута и бяха дело на Даемс от дузпа и на Де Камарго.

Така Борусия продължава да е последен, но вече е с 22 точки. Хофенхайм е 9-ти с 33.