3. Шок в Дортмунд! Борусия профука 4 гола аванс срещу Шалке

Шок в Дортмунд! Борусия профука 4 гола аванс срещу Шалке

Резултати и голмайстори от кръга в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) завърши наравнос  Шалке 04 в дербито на кръга в Бундеслигата. Всичко в мача изглеждаше решено още до 25-ата минута, когато домакините вече водиха с 4:0. През втората част, обаче гостите бяха на път да направят наглед невъзможното. Те върнаха две попадения, а в 72-ата минута Борусия остана и с човек по-малко, заради втори жълт и съответно червен картон на Пиер-Емерик Обамеянг. Шалке вкара и трето попадение, а драмата настъпи в 94-ата минута, когато стигна до крайното 4:4.

Срещата започна вихрено за Борусия. В 12-ата минута Обамеянг открадна топката и я прати в мрежата за 1:0. Само 6 минути по-късно Нури Сахин центрира от фаул, а Бенджамин Стамбули засече в собствената си врата за 2:0. 120 секунди по-късно домакините оформиха класиката в резултата. Обамеянг центрира в наказателното поле, където Марио Гьотце засече с глава за 3:0. В 25-ата минута преднината на домакините набъбна до 4:0, след изключително красив гол от воле на Рафаел Герейро.

В началото на втората част гол с глава на Налдо бе отменен заради засада. Все пак гостите стигнаха до попадение в 61-ата минута, когато Гуидо Бургсталер засече с глава центриране на Бенджамин Стамбули. Само 4 минути по-късно интригата в мача се завърна, след като Амине Харит намали до 4:2, възползвайки се от пас на Конопянка. В 72-ата минута положението на Борусия се утежни, след като Обамеянг получи втори жълт и съответно червен картон, за нарушение срещу Харит. 240 секунди преди края на редовното време Шалке стигна и до трети гол. Негов автор стана Даниел Калигури, който се разписа след самостоятелен пробив. До края на мача гостите натиснаха. Това даде резултат в 4-ата минута на добавеното време. Конопянка центрира в наказателното поле, а Налдо с глава оформи крайното 4:4.

Резултати и голмайстори от кръга:

Аугсбург - Волфсбург 2:1

11' Максимилиан Арнолд (Волфсбург) - червен картон

0:1 Даниел Дивади (40')

1:1 Михаел Грегорич (51')

2:1 Алфред Финбогасон (78')

Борусия Дортмунд - Шалке 0:4 4:4

1:0 Пиер Обамеянг (12')

2:0 Бенджамин Стамбули (18' - автогол)

3:0 Марио Гьотце (20')

4:0 Рафаел Герейро (25')