3. Шампионски обрат за Реал срещу Севиля навръх 108-годишнината на „кралете” – 3:2

Шампионски обрат за Реал срещу Севиля навръх 108-годишнината на „кралете” – 3:2

„Белия балет” вече е лидер в Примера с 63 точки, на 1 пред Барселона

Отборът на Реал (Мадрид) се изкачи еднолично на върха в класирането в Примера, след като победи с 3:2 тима на Севиля навръх 108-годишния си юбилей. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 25-ия кръг на Ла Лига. „Кралете” изпуснаха дузина положения и на цели три пъти бяха разколебавани от гредите на Палоп.

Двубоят започна равностойно, въпреки че Реал владееше по-често топката. В 9-та минута обаче гостите попариха „Сантяго Бернабеу”, след като Навас центрира отдясно за Капел, който върна в наказателното поле на „белия балет”, където Чаби Алонсо си отбеляза злощастен автогол – 1:0 за Севиля.

След гола „кралския клуб” натисна здраво и в 19-ата минута можеше да стигне до изравняване след хубава комбинация между Кака и Роналдо, но Наваро изчисти топката от краката на португалеца в последния момент. 180 секунди по-късно Алонсо пробва удар от далечна дистанция, но той попадна право в ръцете на Палоп.

С течение на времето натискът на столичани се засилваше, но те така и не успяваха да намерят пътя към мрежата на Палоп. В 24-ата минута Роналдо се бе нагласил да бие един от фирмените си фаулове, но в последния момент копна технично за непокрития Кака, който стреля с глава, но извън очертанията на вратата. В 36-ата Реал пропусна поредното си добро положение. Тогава Рамос подаде за Игуаин, който шутира от воле, но право в ръцете на Палоп.

До края на полувремето „белия балет” продължи да натиска здраво, но така и не успя да вкара гол. Все пак „кралете” бяха близо до него в 43-ата минута, когато Роналдо надбяга с лекота Наваро, стреля силно с десния крак, но Палоп затвори краката си в последния момент и опасността премина.

Втората част започна с натиск на Реал, но той бе спрян за момент от нов гол на Севиля. В 53-ата минута Драгутинович изпълни фаул от около 35 метра, но той бе нещо средно между удар и центриране, а стражът на „белия балет” Касияс се намеси слабо и допусна кълбото да се оплете в мрежата му – 2:0.

След това попадение обаче мощта на „кралския клуб” се отприщи и Роналдо и компания вкараха своя съперник в собствената му половина. В 57-ата минута Игуаин изведе Кака в наказателното поле, но изстрелът на бразилеца с левия крак бе много слаб и не затрудни Палоп.

Така дойде 60-ата минута, когато Марсело опита подаване в наказателното поле, топката се отклони в крак на бранител на Севиля и попадна в Роналдо, който отблизо с левия крак опъна мрежата зад Палоп – 1:2.

Натискът на „белия балет” продължи да натиска и в 63-ата минута Гути стреля от около 20 метра с левия крак, но топката срещна напречната греда. Реферът обаче бе забелязал рикошет в крак на играч на Севиля и отсъди корнер, след който Рамос се оказа най-съобразителен и с глава изравни статуквото – 2:2.

Изпаднал в еуфория, „Сантяго Бернабеу” неистово подкрепяше своите любимци, които продължаваха да редят положения пред вратата на Палоп. В 70-ата минута Игуаин стреля опасно извън границата на наказателното поле, но кълбото облиза лявата греда и излезе в аут. 180 секунди по-късно отново Игуаин проби отляво в наказателното поле, шутира с десния крак, но топката отново се отби в греда – този път напречната.

Гостите от Севиля пък чакаха своите възможности на контраатака и в 76-ата минута бяха близо до нов гол. Тогава Пероти бе изведен на страхотна позиция, но не обработи добре топката и тя му бе отнета от Рамос. Няколко минути по-късно Игуаин отново излезе на добра стрелкова позиция, но този път въобще не намери очертанията на вратата на андалусийците.

В даденото от рефера продължение напрежението стигна връхната си точка. В 91-ата минута в наказателното поле на гостите се заформи страхотно меле, в което Палоп спаси няколко шута, а в последния момент топката отиде в Роналдо, който изглеждаше, че ще вкара, но след изстрела му кълбото срещна тялото на Раул и опасността премина. Секунди по-късно обаче Реал все пак стигна до безценния гол, след като Рамос центрира отдясно, Игуаин засече с глава, Палоп не се намеси много добре и при добавката Рафаел ван дер Ваарт прати „белия балет” на върха в Ла Лига.

След този успех Реал и Барса са на първите две места с равен актив - по 62 точки. Гостите от Севиля пък остават 4-и с 43 спечелени точки.

Стартови състави:

Реал: Касияс, Рамос, Албиол, Гарай, Арбелоа (Ван дер Ваарт 54’), Кака (Раул 75’), Л.Диара (Гути 55’), Алонсо, Марсело, Роналдо, Игуаин

Севиля: Палоп, Конко (Адриано 20’), Станкевичус, Драгутинович, Наваро, Фацио, Зокора, Навас, Капел (Кануте 46’), Пероти, Негредо (Душер 75’)

Жълти картони: Арбелоа, Гарай, Марсело, Ван дер Ваарт (Реал); Станкевичус, Драгутинович, Капел, Наваро, Кануте (Севиля)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Рефер: Итуралде Гонсалес

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1