3. Шампионите дръпнаха с 10 т. на върха с десета победа в Бундеслигата

Шампионите дръпнаха с 10 т. на върха с десета победа в Бундеслигата

Шалке разби Майнц след хеттрик на Хунтелаар, вижте всички резултати

Германският шампион Байерн (Мюнхен) постигна десетата си победа в Бундеслигата, след като спечели с минималното 1:0 визитата си на Херта (Берлин) от XIII кръг на надпреварата.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ариен Робен, който се разписа с прецизно изпълнен пряк-свободен удар в 27-ата минута. Така момчетата на Хосеп Гуардиола вече имат аванс от 10 точки на върха пред преследвачите Волфсбург и Байер (Леверкузен), които играят помежду си в неделя.

Междувременно Шалке 04 разби с 4:1 у дома Майнц 05. Страхотен мач изигра Клаас-Ян Хунтелаар, който блесна с хеттрик и асистенция. Холандският нациоал откри резултата още в деветата минута, когато се разписа с красив прехвърлящ удар. Малко по-късно Жа-Чеол можеше да изравни, но стреля във вратаря, а в 25-ата минута Хунтелаар му показа как се прави и вкара за 2:0.

Гостите все пак успяха да намалят резултата точно преди почивката, когато Шинджи Оказаки (’44) вкара след добавка. На почивката в игра се появи Транкило Барнета, който в 54-ата минута реализира изключително хубав гол от 20-ина метра след пас на Хунтелаар. Последният оформи крайния резултат и своя хеттрик в 61-ата минута с диагонален шут.

Така „кралскосините” се реваншираха пред феновете си за срамната загуба с 0:5 от Челси в Шампионската лига във вторник вечер.

След успеха те вече имат 20 точки, с 4 повече от Майнц, в чийто разширен състав не бе контузеният Тодор Неделев.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1