3. Шампионът Ювентус спря ранния устрем на Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът Ювентус спря ранния устрем на Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алегри се върна с победа на "Сан Сиро" а Карлос Тевес лапна биберон след попадението за 1:0

Ювентус победи Милан с 1:0 на пълния до краен предел „Сан Сиро” в голямото дерби от третия кръг на Серия А. Шампионите доминираха през по-голямата част от мача, а Карлос Тевес вкара единствения гол в 71-ата минута след отличен пас през центъра на Пол Погба.

Милан само веднъж застраши сериозно вратата на Буфон, но той се справи. Ювентус остана безгрешен от началото на сезона с три поредни победи и все още няма допуснат гол, докато Милан остана с 6 точки.

Дербито беше ранен пряк сблъсък между два от само трите отбора с пълен актив от точки след първите два мача. Масимилиано Алегри за първи път се изправи срещу бившия си клуб Милан, където изкара три години и половина, а Филипо Индаги също беше срещу отбора, където играеше преди да стане легенда на „росонерите”.

Пирло беше контузен, а Видал остана резерва. Джорджо Киелини започна за първи път като титуляр в Серия А този сезон. За Милан Торес остана резерва, но записа дебют в края.

„Сан Сиро” беше разпродаден до краен предел, а 78 681 души бяха заели места по трибуните. Най-запалените фенове на Милан бяха издигнали огромен плакат „Една година гняв, за да станем велики отново”.

На терена Роберто Перейра имаше първия шанс, но стреля над целта, а след силния старт на шампионите Милан успя да натисне на свой ред.

Джиджи Буфон трябваше да се намесва само веднъж преди почивката, но го направи блестящо и отрази с една ръка силен удар с глава на Кейсуке Хонда след центриране на Сапата.

Абиати също показа рефлекс и изби от малък ъгъл шута на Йоренте при елегантна комбинация с Лихщайнер.

Опитният страж на „росонерите” изби мощен изстрел на Перейра, а после Бонучи се измъкна зад защитата, но опитът му да стреля с глава с гръб към вратата не сполучи.

Мартин Касерес се контузи и беше заменен от Анжело Огбона заради проблеми с лявото бедро.

Клаудио Маркизио беше най-близо до гола, но ниският му удар срещна дясната греда.

Юве започна втората част с високо изнесена преса и играта се пренесе изцяло в половината на домакините. Йоренте дриблира между трима в наказателното поле, но Абате подложи крак в решаващия момент и му попречи.

Перейра пусна ниско от корнер на първа греда и Маркизио търкули леко по земя покрай далечната греда.

Натискът в черно-бяло се засилваше и Ювентус стигна до своето в 71-ата минута. Погба задържа топката с гръб към вратата и Поли на гърба си, пусна през центъра за включилия се Тевес, който изчака Абиати да падне и вкара в десния долен ъгъл, въпреки че вратарят докосна топката – 1:0.

В отговор Индзаги включи в игра Фернандо Торес, който беше посрещнат с бурни овации при дебюта си. Алегри пък извади Перейра и пусна Видал.

В края Погба и Менес опитаха да спечелят дузпи пред двете врати, но съдията от финала на Мондиал 2014 Никола Рицоли не се върза.

Торес си изкара жълт картон в добавеното време, а такъв получи и Асамоа, но до края Милан не стигна до нещо опасно и загуби.

Ювентус е лидер с 9 точки, а Милан остава втори с 6.

Мактоминей: Конте запали огъня