3. Шалке затвърди третото място, Раул и Фарфан разнищиха Хановер

Шалке затвърди третото място, Раул и Фарфан разнищиха Хановер

„Кралскосините” постигнаха четвърта поред домакинска победа след 2:0 в Гелзенкирхен

Шалке направи важна крачка към третото място в крайното класиране на Бундеслигата, даващо право на участие в груповата фаза на Шампионската лига, след като надви с класическото 3:0 Хановер в мач от 29-ия кръг на шампионата.

„Кралскосините” си осигуриха четвърта поредна домакинска победа в първенството, след два гола на своя капитан Раул и три асистенции на Джеферсън Фарфан.

Перуанецът изведе испанския нападател в 6-ата минута, когато той откри резултата, а веднага след почивката двамата повториха упражнението и испанецът даде аванс от два гола в 47-ата минута.

В 63-ата пък неговият холандски партньор в атака Клаас-Ян Хунтелаар вкара дежурния си гол, приближавайки се само на един от водещия реализатор на Бундеслигата Марио Гомес, който има 25 попадения.

С успеха си Шалке дръпна с 5 точки пред четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах) и изостава с 9 от лидера Борусия (Дортмунд). Хановер пък е седми с 41 точки, колкото има и намиращият се на шеста позиция Вердер Бремен.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)