3. Шалке взе първа победа в Бундеслигата с 2:0 над Леверкузен (ВИДЕО)

Шалке взе първа победа в Бундеслигата с 2:0 над Леверкузен (ВИДЕО)

Двубоят се игра в Гелзенкирхен

Четири дни след драматичното си влизане в групите на Шампионската лига Шалке 04 се събуди и в Бундеслигата, пречупвайки Байер (Леверкузен) с 2:0 у дома в двубой от 4-ия кръг.

Победата е първа за "кралскосините" от началото на първенството.

През първия половин час гостите бяха по-опасният тим, но допуснаха гол при първото сериозно положение пред тяхната врата. Фарфан центрира от фаул и Хьогер леко с глава отклони топката в мрежата на Бернд Лено.

През втората част домакините продължиха да доминират, а играта стана доста открита от страна и на двата тима.

След редица възможности и пред двете врати най-добрият тази вечер Фарфан спечели дузпа в 83-ата минута. Перуанецът надбяга хаотичния Себастиан Бьониш, след което беше фаулиран от Емир Спахич. 28-годишният ас на домакините сам се нае с изпълнението на наказателния удар и матира Лено за 2:0.

След успеха "кралско-сините" се изкачиха на 13-о място във временното класиране с актив от 4 точки, докато "аспирините" са 3-и с 9.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)