3. Шалке стъпи накриво у дома срещу Майнц - 1:1 (видео)

Шалке стъпи накриво у дома срещу Майнц - 1:1 (видео)

Хановер излъга Херта в Берлин с 1:0 (видео)

Отборът на Шалке 04 допусна сериозна грешка в борбата си за титлата, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Майнц 05. Срещата се игра на стадион "Фелтинс Арена" и бе от програмата на 20-ия кръг на първа Бундеслига.

Двубоят изненадващо започна по-добре за гостите, които изтърваха няколко положения в началните минути чрез Калигиури, Поспех и Зидан.

От друга страна "миньорите" изглежда бяха подценили съперник и в 15-ата минута вече изоставаха в резултата, след като бившият играч на родния ЦСКА - Радослав Забавник, намери Мохамед Зидан в наказателното поле, а египтянинът с удар по диагонала даде преднина на гостите - 1:0.

След гола Зидан имаше още две възможности за гол, ала ударите му бяха блокирани от играчи на "кралско сините".

До края на полувремето Майнц изтърва още няколко изгодни ситуации, докато домакините не можаха да се събудят и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за гостите.

През втората част "миньорите" излязоха на терена с ясната нагласа, че трябва да обръщат, ако не искат да развалят серията си от пет поредни успеха в шампионата.

И те успяха да възстановят статуквото в 59-ата минута, когато Хьоведес намери Обаси на границата на малкото наказателно поле, а нигериецът с левия крак направи безпомощен Веткло за 1:1.

След гола гостите се прибраха в половината си и започнаха да рушат играта на противника, чакайки възможностите си на контраатака. Това поуби темпото на мача, но "кралско сините" продължаваха да увеличават натиска.

В 70-ата минута Хунтелаар засече с глава центриране на Фарфан, ала изстрелът му бе спасен от стража на Майнц. Впоследствие самият Фарфан можеше да реализира, но неговият удар мина встрани от вратата.

До края на мача играчите на Майнц изтърваха още няколко положения, но нов гол не падна и така гостите взеха точка от гостуването си на Шалке, завършвайки 1:1.

В друг мач от този 20-и кръг на Бундеслигата, отборът на Хановер тресна като гост състава на Херта (Берлин) с минималното 1:0.

Единственото попадение бе дело на Абделауе в 68-ата минута. Домакините пък доиграха двубоя с човек по-малко, след като Нюман си изкара втори жълт картон в 75-ата минута.

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)