3. Шалке сгази Кьолн за 30 минути (видео)

Шалке сгази Кьолн за 30 минути (видео)

„Миньорите” разбира „козлите” с 4:1

Отборът на Шалке 04 продължава да мечтае за титлата в Бундеслигата, след като тази вечер разби тима на Кьолн с 4:1. Срещата се игра на стадион „Райн-Енерги” и бе от програмата на 19-ия кръг на елита на Германия.

Иначе двубоят започна страхотно за домакините, които излязоха напред в резултата още в 4-та минута, когато Подолски получи в средата на терена, напредна през центъра и стреля с левия крак от дъгата на наказателното поле, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на Унерщал за 1:0.

След попадението по-добрата игра на „козлите” продължи, но Подолски изтърва още 1-2 изгодни положения.

Нов гол до края на полувремето не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при гол аванс за Кьолн.

Втората част също стартира равностойно, преди да се стигне до 60-ата минута, когато Хунтелаар намери Фушс на левия фланг, който центрира почти от аутлинията в пеналта, където Марика засече отблизо, възстановявайки статуквото.

След този гол „кралско-сините” намериха играта си и започнаха да мачкат своя опонент. В 72-ата минута „миньорите” стигнаха до пълен обрат. Тогава Хунтелаар засече с глава хубаво центриране от дясно, топката се удари в лявата греда, но при добавката Марика не сбърка за 2:1.

Това попадение наказа „козлите” да се изтеглят в по-предни позиции, което оголи отбраната им и в 78-ата минута Бречко фаулира Хьогер в пеналта си като последен в защита, за което реферът му показа директен червен картон и отсъди дузпа в полза на Шалке. Зад топката застана Хунтелаар, който бе безкомпромисен за 3:1.

До края на двубоя имаше време за „миньорите” да направят разгрома на Кьолн пълен и това стана в 82-ата минута, когато Хьоргес засече отблизо с десния крак ниско подаване в наказателното поле на Хунтелаар.

След успеха Шалке се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 40 точки, колкото имат 1-ия и 2-ия Байерн и Борусия Дортмунд. Домакините от Кьолн пък са 13-и с 21 пункта, на 3 от зоната на изпадащите.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)