3. Шалкe се издъни в Гладбах – Борусия би „кралско сините” с 1:0

Шалкe се издъни в Гладбах – Борусия би „кралско сините” с 1:0

Шалке отстъпи на домакина Борусия Мьонхенгладбах с минималното 0:1 в мач от 14-я кръг на немската Бундеслига. Единственият гол в изключително динамичната и напрегната среща отбеляза самотният нападател Марко Ройс в 5-ата минута.

„Жребчетата” започнаха срещата като по-активния отбор и положените усилия в началото се отплатиха повече от щедро. Данте изпрати дълго подаване в предни позиции, където топката пое Аранго. Той нахлу в наказателното поле и неразбирателството в „синята” защита остави Ройс и неговия съотборник сам срещу Мануел Нойер. За двамата не остана друго освен да комбинират и да изведат домакините напред.

В 36-ата минута активизиралият се тим на Шалке бе близо до изравнителния гол, но Курани се провали на два пъти срещу Логан Бейли.

След почивката единственото чисто положение за домакините създаде Хуан Аранго. Халфът центрира от пряк свободен удар. Роел Брувер засече центрирането, но не успя да насочи топката подобаващо и кълбото прелетя над напречната греда. В оставащите минути до края Борусия се прибра в собствената си половина, като в предни позиции бе оставил единствено Ройс. Шалке наложи натиск, но така и не успя да преодолее живата верига пред вратата на „жребчетата”.

С 25 точки Шалке ще запази третата си позиция. Борусия се изкачи до средата на таблицата и ще престои през седмицата на 11-о място с 18 точки.