3. Шалке отвя Хамбургер с 4:1, Хунтелаар с хеттрик (ВИДЕО)

Шалке отвя Хамбургер с 4:1, Хунтелаар с хеттрик (ВИДЕО)

"Кралско-сините" с 3 точки пред Айнтрахт в битката за 4-то място

Отборът на Шалке 04 победи Хамбургер с 4:1 в последния мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Клаас Ян Хунтелаар блесна с хеттрик, а победата остави "кралско-сините" еднолично на четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионска лига.

Марсел Янсен даде преднина на Хамбургер в 5-ата минута, но Мишел Бастош изравни четири минути по-късно.

Холандският голаджия на "миньорите" Клаас Ян Хунтелаар откри головата си сметка в 21-ата минута и изведе Шалке в резултата.

"Лалето" добави нови два гола след почивката и дооформи убедителната победа на тима от Гелзенкирхен. В 58-ата минута новото попълнение на отбора от Гелзенкирхен Рафаел центрира остро отдясно и холандският стрелец показа класа и с летящ плонж проби Рене Адлер за трети път.

Шест минути по-късно Хунтелаар оформи своя хеттрик и крайния резултат в срещата. Дракслер стреля силно от малък ъгъл и стражът на „червените шорти” изби към дъгата. Там дебнеше таранът на домакините и с глава оформи крайното 4:1.

Хамбургер, който щеше да изпревари Шалке в класирането при победа, остава осми в таблицата с 44 точки.