3. Шалке два пъти настигна резервите на Дортмунд за 2:2 в дербито на Рур (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Миньорите" на практика отказаха Борусия от мислите за титла

Борусия (Дортмунд) два пъти повеждаше и Шалке два пъти изравни бързо за 2:2 в дербито на Рур на „Фелтинс Арена” от 29-ия кръг на Бундеслигата. Дортмунд изостана на 7 точки от лидера Байерн и на практика се сбогува с мечтите за титла.

Наставникът Томас Тухел бе решил да съхрани силите на Марко Ройс, Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян за реванша срещу Ливърпул в Лига Европа и ги остави на пейката. Там бяха още Гюндоган, Вайденфелер, Пишчек и Кастро. Бившият десен бек на Лудогорец Жуниор Кайсара беше титуляр за Шалке и направи силен мач до 60-ата минута, когато беше заменен от Макс Майер.

Първата част мина във високо темпо, но двата отбора играеха доста предпазливо. Най-голямо впечатление направиха 17-годишният Кристиян Пулишич за Борусия и 20-годишния Лерой Сане за Шалке.

Йоханес Гайс стреля над целта от изгодна позиция от фаул, а Пулишич нахлу на скорост и стреля набра скорост и стреля по диагонала на сантиметри от целта при най-чистото положение преди почивката.

Втората част бе пълна противоположност и донесе цели четири гола. Шинджи Кагава направи двойно с Лайтнер на границата на наказателното поле и прехвърли вратаря Ралф Фарман с красив удар за 1:0, който достави истинска наслада на Тухел в 49-ата минута.

Само две минути по-късно стражът Бурки изби удар, но Лерой Сане отблизо изравни с добавка.

Борусия (Д) бързо си върна лидерството. Влезлият на почивката Мхитарян центрира хубаво от десния фланг, а Матиас Гинтер се извиси и параболично насочи с глава в горния десен ъгъл – 2:1.

Авансът издържа 10 минути, защото Сократис Папастатопулос повали Хунтелаар в наказателното поле за дузпа и холандецът я вкара – 2:2.

Шалке оцеля при голямо меле в 73-ата минута след поредни пропуски на Пулишич, Кагава и Лайтнер.

Тухел пусна Обаменяг и Гюндоган за последните 15 минути, но въпреки натиска габонецът стреля два пъти неточно и ремито се запази.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1