3. Шалке даде заявка за 4-ото място след минимална победа над Хофенхайм (ВИДЕО)

Шалке даде заявка за 4-ото място след минимална победа над Хофенхайм (ВИДЕО)

Успехът на „кралскосините” е пети пореден срещу този съперник у дома

Шалке 04 даде заявка за 4-ото място в Бундеслигата преди зимната пауза след минимална победа 1:0 над предпоследния Хофенхайм в 17-ия кръг, с който се преполовява немският шампионат. Единствения гол вкара Ерик Максим Чупо-Мотинг в 28-ата минута.

Победата на „кралскосините” е пета поредна срещу този съперник у дома.

Шалке имаше тотална доминация през първото полувреме, докато гостите трудно излизаха от своята половина.

Попадение на Леон Горецка не беше признато преди Чупо-Мотинг да открие. Камерунецът се пребори с Павел Кадержабек при центриране, като успя много любопитно да си провре крака между крайниците на бранителя на Хофе и да засече центриране в мрежата.

Добри възможности преди почивката се откриха за Горецка и Клаас-Ян Хунтелаар, но резултатът 1:0 остана непроменен

Хофенхайм атакуваше повече през второто полувреме и Джонатан Шмид пропусна да изравни с атрактивна пета.

Шансът за Хофе се откри в 69-ата минута, когато Варгас стреля от отлична позиция над вратата след пробив на Шер.

Няколко минути преди края Шер опита от воле на задната греда, но не улучи вратата.

Така, Шалке завършва полусезона с актив от 27 точки (8-3-6), като води с 1 точка на Волфсбург, който в събота гостува на Щутгарт, и на Борусия (Мьонхенгладбах), който в неделя приема Дармщад.

Хофенхайм, който остана 17-и с 13 точки, може да завърши есента като последен, ако опашкарят Щутгарт направи услуга на Шалке.

А треньорът Хууб Стевенс записва най-лошата си серия като треньор в Бундеслигата след само 7 точки в 7 мача.

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави