3. Шалке 04 се изравни по точки с Байерн след успех срещу Щутгарт (видео)

Шалке 04 се изравни по точки с Байерн след успех срещу Щутгарт (видео)

Отборът на Шалке 04 победи с 3:1 Щутгарт в мач от 18-ия кръг на немската Първа Бундеслига.

Отборът на Шалке 04 победи с 3:1 Щутгарт в мач от 18-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Двубоят се проведе на „Фелтинс Арена”, а домакините имаха преднина от едно попадение на почивката на мача. И двата тима имаха своите шансове в срещата, но „кралскосините” се възползваха по-добре от тях, реализирайки цели три попадения.

Резултатът бе открит още в 3-ата минута на двубоя. Автор на попадението за Шалке 04 бе Жоел Матип, който се разписа с левия крак от близко разстояние. Последваха две нови добри положения за домакините, а Щутгарт имаше възможност да изравни в 13-ата минута, но изстрелът на Хайнал бе отразен от Ларс Унерстал. До почивката на мача домакините доминираха, но не успяха да се доберат до втори гол и след 45 минути игра резултатът бе 1:0.

Гостуващият тим започна добре втората част, но в 57-ата минута допусна втори гол във вратата си. Кириакос Пападопулос отбеляза с глава и направи по-комфортен аванса на „кралскосините”. Щутгарт бързо опита да отвърне на удара, но „швабите” направиха няколко последователни пропуска, за които бяха наказани в 80-ата минута. Тогава резултатът стана 3:0, а автор на третия гол за Шалке бе Дракслер. Щутгарт все пак достигна до почетен гол, който бе дело на Шинджи Оказаки в 87-ата минута. До края на срещата нито един от двата отбора не отбеляза нов гол и мачът завърши при резултат 3:1 в полза на тима от Гелзенкирхен.

Така Шалке 04 се добра до нови ценни три точки в борбата си за титлата и е на 2-ото място с 37 точки, колкото има и лидерът Байерн (Мюнхен). Щутгарт е 10-ти с 22.

В друг мач от кръга Нюрнберг надви с 2:0 Херта пред собствена публика.

Есвайн даде аванс на отбора си в 43-ата минута, а крайното 2:0 бе оформено от Марох в 85-ата.

След победата Нюрнберг е 12-ти с 21 точки. Херта пък заема 13-ото място с 20 пункта.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)