3. Шалке 04 излъга Херта и се изравни по точки с лидера Байерн (видео)

Шалке 04 излъга Херта и се изравни по точки с лидера Байерн (видео)

Двубоят на "Олимпиащадион" завърши при резултат 1:2

Отборът на Шалке 04 излезе временно на второ място в класирането на Първа Бундеслига на Германия, след като тази вечер се наложи с 2:1 като гост на Херта (Берлин). Двубоят бе от 15-ия кръг на немското първенство и се проведе на „Олимпиащадион”.

Още в 1-ата минута Хосе Хурадо пропиля добра възможност за Шалке 04, пробвайки късмета си с удар почти от центъра на терена. Кълбото обаче излезе в аут. Гостите все пак успяха да достигнат първи до попадение. Това се случи в 19-ата минута, когато Клаас-Ян Хунтелаар отправи изстрел с левия крак и забоде кълбото зад Томас Крафт.

Радостта на Шалке 04 обаче продължи много малко време, защото в 26-ата минута равенството бе възстановено. Адриан Рамос нанесе удар с глава, който се оказа неспасяем за Ларс Унерстал и така резултатът стана 1:1.

Последваха възможности и пред двата отбора, но с пропуски за домакините се отчетоха Рамос и Ласога, а добри ситуации за гостите не успяха да реализират Пападопулос и Хунтелаар. Така се стигна до 43-ата минута, когато Теему Пуки даде аванс на Шалке 04, разписвайки се с хубав удар от повече от десет метра.

През втората част Херта създаде повече ситуации пред противниковата врата, но така и не успя да достигне до гол. Еберт и Миятович пропиляха изгодни ситуации до 60-ата минута, а в 59-ата се откри и възможност за гостите от Шалке 04. Хунтелаар обаче не успя да преодолее Крафт.

Херта продължи да търси изравнителен гол, но Рафаел и Ласога не съумяха да преодолеят Унерстал. До края на двубоя домакините така и не достигнаха до второ попадение, а Шалке 04 не успя да увеличи аванса си на два гола и по този начин двубоят завърши при резултат 1:2.

След победата тимът от Гелзенкирхен се изкачи на 2-ото място и вече има 31 точки, колкото и лидерът Байерн, който обаче е и с мач по-малко, а и има по-добра голова разлика. Херта е на 9-ата позиция с 19 точки.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия