3. Севиля влезе в четворката след 2:1 над Валенсия у дома

Севиля влезе в четворката след 2:1 над Валенсия у дома

Негредо бе точен за домакините в 21-ата и 69-ата минути, а Наваро оформи крайното 2:1 в 90-ата

Отборът на Севиля постигна изключително ценна победа в битката си за класиране на едно от местата даващи право на участие в Шампионската лига, след като се наложи над тима на Валенсия с 2:1. Срещата се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан” и бе последен мач от програмата на 20-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна с възможност за Севиля още в 1-та минута, когато Кануте засече центриране от крилото, но не намери очертанията на вратата. Пресата на домакините продължи и след това положение, а в 8-та минута Навас можеше да открие резултата, но ударът му с левия крак бе спасен от Санчес. 120 секунди по-късно Ескюде стреля с глава след центриране от статична ситуация, но кълбото излезе в аут.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Севиля все пак успя да стигне до попадение. Тогава домакините получиха правото да изпълнят корнер, след който Ескюде отклони топката с глава, а юношата на Реал (Мадрид) Алваро Негредо я засече в мрежата от близко разстояние – 1:0.

След този гол последваха няколко минути, в които играта се водеше предимно в центъра на терена. В 27-ата минута Кануте можеше да удвои преднината на своите, но не уцели вратата след шут с десния крак, а в следващата атака Вия опита късмета си с изстрел от границата на наказателното поле, но той бе спасен от Палоп. До края на полувремето играта се понакъса и повече голове до почивката не паднаха, въпреки че в края на частта Севиля можеше да се поздрави с ново попадение, но изстрели на Ренато и Пероти не намериха очертанията на вратата на „прилепите”.

Второто полувреме започна равностойно, въпреки че домакините владееха малко повече топката. В 62-ата минута Пероти стреля с левия крак извън наказателното поле, но шутът му бе спасен от Санчес. 60 секунди по-късно Валенсия можеше да изравни, след като Жигич свали с глава за Вия, но Палоп спаси удара на испанския национал.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Севиля нанесе втори тежък удар на „прилепите”. Навас проби по дясното крило, след което намери Негредо на границата на наказателното поле, откъдето младият нападател прати кълбото в горния десен ъгъл на Санчес след изстрел с левия крак.

След като получиха втори гол в мрежата си гостите от Валенсия реагираха като ужилени и моментално упражниха сериозен натиск върху андалусийците. В 71-ата минута Бруно центрира отдясно, Жигич засече с глава, но Палоп се намеси авторитетно и спаси. 60 секунди по-късно именно сърбинът намери Вия на страхотна позиция, испанецът стреля с десния крак, но кълбото срещна лявата греда на вратата на домакините.

Натискът на гостите се усилваше с всяка изминала минута, а нови пропуски за „прилепите” направиха Мигел, Мата и Жигич. Все пак Валенсия успя да стигне до попадение в 90-ата минута, след като Наваро засече кълбото в мрежата след ъглов удар. До края на двубоя „прилепите” опитаха да се доберат до хикса, но силите не им стигнаха и в крайна сметка те загубиха с 1:2.

След тази победа тимът на Севиля се изкачи на 4-о място във временното класиране с актив от 36 точки. Гостите от Валенсия пък са 3-и с 39 спечелени точки.