3. Севиля тресна Реал (Мадрид), „белия балет” с първа загуба за сезона (ВИДЕО)

Севиля тресна Реал (Мадрид), „белия балет” с първа загуба за сезона (ВИДЕО)

Тимът на Унай Емери се наложи с 3:2, андалусийци вече имат 200 гола срещу този съперник

Севиля шокира Реал (Мадрид) в последния двубой от 11-ия кръг на Примира дивисион. Срещата се проведе на стадион „Рамон Санчес Писхуан” пред близо 41 000 души и завърши при резултат 3:2. Поражението, което е първо за „белия балет”  през този сезон в Ла Лига, идва точно преди Ел Класико – „белия балет” играе с Барселона на 21-и ноември.

Тази победа е историческа за Севиля. Андалусийци станаха четвъртия отбор в Ла Лига, който вкара 200 гола на Реал (Мадрид). Пред тях са Барселона (268), Атлетик (234) и Атлетико (212). Освен това, тимът на треньора Унай Емери стана първият отбор, който през този сезон, победи и Барселона, и Реал.

Голмайстори станаха Чиро Имобиле, Евер Банега и Фернандо Йоренте. Имобиле стана първият италианец, който се разписа срещу „кралете” в испанското първенство след 7-годишна пауза. За последно това стори Джузепе Роси.

Точени за Реал бяха защитникът Серхио Рамос и Хамес Родригес. Рамос вкара 37-ия си гол, но се контузи и бе принудително заменен.

Така, Барселона остана на върха в класирането след този кръг с 27 точки. На второто е Реал с 24, а трети е Атлетико (Мадрид) с 23.

Именно той откри резултата в 22-ата минута. Рамос засече центриране от дясно и с ножичен удар не остави никакви шансове на вратаря Серхио Рико. Той обаче се приземи неприятно на рамото си и малко след това бе сменен. На негово място влезе Варан.

След това последваха проблемите в защитата на Реал. В 36-ата минута Йевхен Коноплянка центрира от ъглов, топката мина над всички, но на далечна греда бе оставен Имобиле, който от малък ъгъл изравни.

В 62-ата минута Севиля осъществи обрата. Отново Коноплянка се отличи с асистенция. Този път той намери много добре Евер Банега, който с лекота реализира. В 74-ата минута Фернандо Йоренте с глава направи 3:1 и напълно отчая гостите от Мадрид. Той стана най-резултатната резерва до този момент през сезона със своите 4 попадения.

Родригес в третата минута на добавеното време с шут от двайсетина метра за 3:2 само оформи крайния резултат.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ