3. Севиля спря устрема на Валенсия в луд мач с три червени картона (видео)

Севиля спря устрема на Валенсия в луд мач с три червени картона (видео)

Виляреал взе точка от визитата си на Атлетик (Билбао)

Съставът на Севиля остана непобеден в испанската „Ла Лига”, след като нанесе първо поражение на гостуващия Валенсия в мач, приключил с минимален резултат, но с цели три червени картона и една пропусната дузпа.

Домакините не позволиха на „прилепите” да си тръгнат от “Рамон Санчес Писхуан” за девети пореден път, след като откриха резултата още в 18-ата минута.

В автор на попадението се превърна малийският нападател Фредерик Кануте, който се възползва от пас на Хесус Навас и преодоля стража на гостите.

Минималният аванс за възпитаниците на Тиберио Гуаренте се запази до почивката, а само за 12 минути след нея Пьотр Троховски си изкара два жълти картона и напусна преждевременно терена.

Същото трябваше да стори неговият съотборник Жулиен Ескюде, чието нарушение доведе до дузпа, но от бялата точка Евер Банега сгреши и така пропусна да възстанови равенството.

Само три минути по-късно Адурис от гостите също бе изгонен и така те останаха 10 срещу 9, но до края на мача така и не се възползваха от численото си преимущество и напуснаха победени Севиля, оставайки с 10 точки, на една зад днешните си опоненти.

В друг мач от кръга Атлетик (Билбао) взе точка от домакинството си на Виляреал след 1:1, но също не завърши срещата в пълен състав.

Домакините откриха резултата малко преди почивката, когато точен за тях бе Гадилондо, но пет минути след паузата Нилмар възстанови равенството.

В 81-ата минута бранителят на баските Екиза бе изгонен, но и без него те удържаха ремито, печелейки едва втората си точка през сезона.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал