3. Севиля показа, че мултимилионният Реал (Мадрид) не е непобедим - 2:1

Севиля показа, че мултимилионният Реал (Мадрид) не е непобедим - 2:1

Севиля успя да стигне до заслужена победа над Реал (Мадрид) с 2:1 в двубой от 6-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините започнаха по-силно и откриха резултата с гол на Хесус Навас в 33-ата минута. В 48-ата Пепе изравни, но севилци отново дръпнаха, благодарение на Ренато, който се разписа в 66-ата минута.

Домакините от Севиля започнаха мача много силно и можеха да открият резултата още в 5-ата минута, когато Конко засече с глава центриране от корнер на Диего Пероти. Натискът на Севиля продължи и само минута по-късно Хесус Навас изпробва диагонален удар, който обаче не срещна очертанията на вратата на гостите от Мадрид.

В 13-ата минута голямата звезда на домакините Луиш Фабиано изпробва изненадващ удар от около 30-ина метра, но Касияс се справи в ситуацията. Минута по-късно юношата на Реал Алваро Негредо, който през лятото премина в Севиля, можеше да накаже бившия си клуб с хубав удар от 40 метра, но топката не срещна очертанията на вратата, пазена от Икер Касияс.

Първото положение пред Реал се откри в 15-ата минута, когато Кака изпробва удар от 40 метра. Само две минути по-късно Марсело стреля от дъгата, но ударът му не затрудни вратаря на домакините Палоп.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена през следващите минути и логично откриха резултата в 33-ата минута, когато Хесус Навас засече с глава центриране на Фернандо Наваро и не остави шансове на стража на гостите Икер Касияс.

Реал имаше шанс да изравни само пет минути, след като получи гола, но ударът на Шаби Алонсо от границата на пеналта не затрудни Палоп. Само две минути по-късно Алонсо отново имаше шанс да възстанови статуквoто, но отново не успя да изненада опитния страж на домакините.

Все пак Реал успя да се добере до равенството в началото на второто полувреме, когато в 48-ата минута Пепе засече с глава перфектно центриране на Гути и не остави шансове на Палоп. С този гол Реал изравни резултата и се върна в мача.

Следващите минути бяха по-добрия за домакините и те успяха отново да поведат в резултата. В 66-ата минута Ренато засече с глава центриране на Адриано и направи резултата 2:1 в полза на андалусийците.

Шаби Алонсо можеше да възстанови равенството в този мач, но далечният му удар в 68-ата минута не срещна очертанията на вратата на домакините.

Натискът на Реал продължи и капитакът на тима Раул Гонсалес изпусна перфектен шанс да изравни резултата в 76-ата минута, след като бе намерен в малкото наказателно поле от Гонзало Игуаин.

Домакините имаха идеален шанс да решат всичко в мача окончателно, но Икер Касияс успя да спаси удара на Диего Капел в 85-ата минута.

Реал имаше два шанса до края на мача да спечели точка, но Ван Дер Ваарт и Гранеро се отчетоха с пропуски.

След този двубой, Реал е 2-и в класирането с актив от 15 точки, а Севиля е на трето място със също толкова точки

СЕВИЛЯ: Палоп, Драгутинович, Скилачи (24 - Наваро), Адриано, Навас, Закора, Ренато, Конко, Пероти (58 - Капел), Негредо (65 - Кануте), Фабиано;

РЕАЛ (МАДРИД): Касияс, Албиол, Марсело, Пепе, Рамос, Диара (73 - Ван Дер Ваарт),  Алонсо, Раул, Кака, Гути (81 - Гранеро), Бензема (53 - Игуаин);

Стадион: "Рамон Санчес Писхуан"; Севиля;

Жълти картони: Адриано, Закора, Фабиано, Пероти (Севиля), Рамос, Кака, Гути (Реал Мадрид)