3. Севиля не остави шансове на Валенсия – 2:0 (видео)

Севиля не остави шансове на Валенсия – 2:0 (видео)

„Прилепите” с човек по-малко почти цял мач

Отборът на Севиля постигна изключително важна победа в борбата си за участие в Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 над тима на Валенсия. Срещата се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан” и бе последна от програмата на 10-ия кръг на испанската Примера. Гостите играха с човек по-малко от 25-ата минута, когато Топал си изкара червен картон.

Двубоят започна с няколко хубави атаки на Севиля, които завършиха с пропуски на Ромарик и Фабиано. В 11-ата минута пък Мата стреля опасно с левия крак, след като получи хубав пас отдясно на Солдадо, но Варас спаси.

Така дойде 25-ата минута, когато Мехмет Топал от тима на гостите получи директен червен картон за груб фаул срещу Касерес. В 28-ата минута Кануте засече отблизо центриране на Фабиано, но Санчес показа страхотен рефлекс и изби, а в следващата атака колегата му на другата врата също трябваше да се намесва след шут на Солдадо.

До края на полувремето  Ромарик имаше две хубави възможности за гол, ала бе разколебан от стража на гостите и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с натиск на Севиля и пропуск на Наваро. В 52-ата минута пък Адурис изведе Мата на добра позиция, нападателят стреля, но Варас спаси.

Така се стигна до 54-ата минута, когато Касерес стреля опасно, Гуайта спаси, но при добавката Негредо не можеше да бъде спрян и откри резултата – 1:0.

След гола домакините продължиха да натискат и в 62-ата минута можеха да водят с 2:0, ала шут на Фабиано срещна гредата. В 5 минути по-късно „прилепите” можеха да стигнат до изравняване след удар на Адурис, но Варас отново спаси.

В 77-ата минута пък андалусийците удвоиха преднината си, след като резервата Алфаро засече с глава центриране на Дабо – 2:0.

До края на двубоя домакините можеха да вкарат още едно попадение, но в даденото от рефера продължение шут на Капел с левия крак срещна напречната греда.

След тази победа тимът на Севиля се намира на 6-о място във временното класиране с актив от 17 точки, колкото има и Валенсия, която е 5-а заради по-добрата си голова разлика.