3. Сензационно! Дженоа обърна Рома от 0:3 и попречи на „вълците” да се върнат на победния път (видео)

"Грифоните" шокираха момчетата на Клаудио Раниери след четири безответни гола след 52-ата минута, Фиорентина и Сампдория с нулево реми

Тимът на Рома продължи ужасяващата си серия и вече в пети мач не може да усети вкуса на успеха. „Вълците” завършиха наравно с Бреша и загубиха последователно от Интер и Наполи в Серия „А”, а за капак бяха победени от Шахтьор (Донецк) у дома, в 1/8 финален мач от Шампионската лига. Днес римляните получиха изключително звучен шамар от Дженоа в мач от 26-ия кръг в италианското първенство, допускайки сензационен обрат. Рома поведе с три гола, дело на Филип Мексес в 6-ата, Николас Бурдисо в 16-ата и Франческо Тоти в 51-ата минута на срещата. Помислили, че са решили мача в своя полза, римляните се отпуснаха и бяха наказани жестоко от „грифоните”. Минута след гола на Тоти домакините върнаха едно попадение чрез Родриго Паласио. В 68-ата Алберто Палоши, който се бе появил на терена три минути по-рано, намали преднината на Рома само на един гол, а в 74-ата Родриго Паласио се разписа за втори път, изравнявайки резултата. Пет минути преди края на срещата Палоши също вкара второто си попадение, хвърляйки в екстаз феновете по трибуните на стадион „Комунале Луиджи Ферарис”.

„Вълците” започнаха отлично срещата и още след първия четвърт час вече водеха с 2:0. Първо в 6-ата минута центриране на Франческо Тоти кацна на главата на Мексес, който от близко разстояние откри резултата. Десет минути по-късно след ново центриране на Тоти, този път след пряк свободен удар, Бурдисо засече с глава кълбото в мрежата от сходна позиция и удвои преднината на Рома. Резултатът стана класически в 51-ата минута, когато Тоти се разписа от десетина метра в долния ляв ъгъл на вратата на Дженоа.

Следващата 52-а минута се оказа повратна в срещата, защото с нея бе поставено началото на един от най-великите обрати в Серия „А”. Тогава Родриго Паласио върна едно попадение след безпощаден удар с десния крак от близко разстояние.

В 68-ата минута Алберто Палоши направи резултата 2:3, след като овладя на гърди центриране на Флорес и отблизо се разписа с левия крак.

В 74-ата минута Паласио изравни резултата с майсторски гол с глава след хубаво подаване на Место и вдъхна увереност на своите съотборници, че могат да вземат пълния комплект точки от този мач. Нещо, което беше немислимо в началото на второто полувреме, но четвърт час преди края на срещата изглеждаше съвсем реално.

Немислимото се случи в 85-ата минута след втория гол на Палоши в мрежата на Хулио Серджо. Влезлият през второто полувреме полузащитник се разписа с десния крак от границата на вратарското поле пред невярващите погледи на генуевската публика.

В самия край на срещата Рафиня от Дженоа получи втори жълт, съответно червен картон, но това не промени нищо и Дженоа грабна трите точки.

След този изключителен обрат мястото на Клаудио Раниери в Рома изглежда доста несигурно докато неговия тим се смъква на осма позиция с актив от 39 точки. Героите от Дженоа пък са с две места по-надолу и четири точки по-малко.

В друга среща от 26-ия кръг, Фиорентина и Сампдория завършиха наравно 0:0. Двата тима създадоха много положения пред двете врати, но се отличиха с доста неточен мерник, след като уцелиха рамките по два пъти от общо 15 опита за всеки тим. След нулевото реми виолетовите са 12-ти с 33 точки в актива си, а противникът им от днешната среща заема 14-о място с две точки по-малко.
Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)