Сасуоло нанесе първа загуба на Юве – 4:2 (ВИДЕО)

Тежка загуба за „бианконерите“ в Италия

За втори пореден път Сасуоло победи Ювентус в Серия „А“.

След като през април, отново като домакин, тимът се наложи с 1:0, сега нанесе дебютно поражение на „бианконерите“ за новия сезон, надделявайки в голово шоу с 4:2 в мач от 5-ия кръг.

Гостите от Торино успяваха на 2 пъти да изравнят резултата, но въпреки това трябваше да се примирят с дебютно поражение през кампанията.

Победата е едва втора за Сасуоло и след нея тимът вече има 6 точки, докато Юве остана с 10 в своя актив на 4-о място в класирането.

Изумителното попадение на Доменико Берарди за Сасуоло в 41-ата минута, две невероятни спасявания на вратаря Войчех Шчесни на вратата на гостите и решаващ автогол Федерико Гати за крайното 4:2 бяха важните моменти, които определиха изхода на срещата.

Бианконерите бяха свежи след победата над Лацио и свободни от европейски ангажименти, като им липсваха само Алекс Сандро, Матиа Де Шилио и разбира се Пол Погба след провала му в допинг-теста. Доменико Берарди прекара голяма част от лятото в опити да се присъедини към Юве, но този трансфер така и не се състоя и той трябваше да изведе Сасуоло като капитан.

Началните минути бяха за Юве, като Адриен Рабио и Душан Влахович не успяха да насочат топката в мрежата след центриране на Киеза. Но в 12-ата минута домакините излязоха напред благодарение на Арман Лориенте, който проби от лято и с мощен изстрел с десния крак от границата на наказателното поле отбеляза. Вратарят Войчех Шчесни се опита да извади топката, но изглеждаше изненадан от свирепостта на изстрела, който буквално обърна ръкавиците му.

Само след 10 минути гостите възстановиха равенството благодарение на автогола на Матиас Виня, който бързаше да изчисти преди Уестън Маккени, чакащ центриране на Киеза.

Мануел Локатели можеше да вкара за Ювентус, а след това Шчесни трябваше да вади акробатично изстрел на Руан Тресолди. Но в 41-ата минута Сасуоло поведе в резултата благодарение на Берарди. Матеус Енрике спечели битка за топката в средата на терена и поднесе на Доменико Берарди, който би мощно в далечния с вътрешен фалц. Попадението беше перфектен подарък за самия него, за мач номер 300 в Серия А, всичките с фланелката на Неровердите.

Попадението даде криле на Сасуоло и те можеха да стигнат до трети гол в 63-ата минута, когато Берарди изведе на перфектна позиция Арман Лориенте, чийто шут обаче мина над горната греда. Ювентус изравни в 78-ата минута чрез неуморимия Eнрико Киеза, завършил центриране на Николо Фаниоли, което трябваше да бъде за Тимъти Уеа.

Но както Киеза не се спря цял мач за Юве, така и Арман Лориенте диктуваше темпото на домакините. Негов бомбен удар от над 25 метра се отклони в главата на съотборника му Андреа Пинамонти и подлъга Шчесни, за да влезе във вратата му.

След това гостите тръгнаха да атакуват, а вратарят им отново беше важната фигура, за да ги остави в мача. в 87-ата минута полският страж запази резултата 2:3 след спасяване на Грегоар Дефрел, при чийто удар топката се спря след намесата му в долната част на гредата. Невероятно, но Шчесни подари четвъртия гол, след като изпълни фаул близо до ъгловото флагче. Федерико Гати не се ориентира къде се намира и под натиска на Матеус Енрике си вкара автогол.