3. Сарагоса унижи "белия балет" на "Сантяго Бернабеу" и задълбочи кризата в тима на Моуриньо (видео)

Мадридският колос записа уникален резил пред собствена публика в мача си от 35-ия кръг на Примера Дивисион

Испанският гранд Реал Мадрид се представи по изключително разочароващ начин в домакинския си мач от 35-ия кръг на Примера Дивисион, след като регистрира поражение на „Сантяго Бернабеу” от борещия се за оцеляване тим на Сарагоса. „Белия балет” загуби мача си с 2:3 и по този начин загуби всякакви шансове да застигне лидера Барселона. Днешната среща на играчите на Жозе Моуриньо със Сарагоса бе изпълнена с интересни моменти, но мадридчани се представиха доста колебливо в някои моменти от двубоя и по този начин записаха втора поредна домакинска загуба, след като по-рано през седмицата отстъпиха на Барселона в първия полуфинален мач от Шампионската лига.

През първата част на срещата Сарагоса се представи по-добре от своя съперник и заслужено водеше с 0:1 на почивката. Единственият удар за Реал Мадрид отправи Кака в 18-ата минута, но изстрелът на бразилеца не попадна в рамките на вратата.

Сарагоса имаше повече възможности от своя съперник. Уче пропиля добри ситуации на няколко пъти, а в 41-ата минута гостите достигнаха до първото си попадение. То дойде след груба грешка на Касияс, който не успя да уцели топката и тя мина под крака му, а играчите на Сарагоса се възползваха и в крайна сметка Лафита прати кълбото в опразнената врата.

През второто полувреме Реал Мадрид организира безброй положения пред вратата на Сарагоса. Гостите пък имаха едва три ситуации, две от които се превърнаха в гол.

В 54-ата минута Сарагоса получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, след като Рикардо Карвальо извърши нарушение в наказателното си поле. Зад топката застана Габи и с хубав удар в долния ляв ъгъл преодоля Касияс, правейки резултата 0:2.

„Белия балет” все пак намали на 1:2 малко след като изтече час игра на „Сантяго Бернабеу”. Йозил центрира от корнер, а Серхио Рамос се извиси над всички и с глава забоде топката в левия ъгъл на Антонио Доблас.

Играчите на Жозе Моуриньо обаче отново бяха на колене в 77-ата минута, когато Лафита отбеляза и втория си гол. Футболистът на гостите бе намерен от свой съотборник и с великолепен удар прати за трети път кълбото зад Касияс.

До края на двубоя Реал имаше възможността да достигне до равенството, след като създаде безброй ситуации, но „белия балет” достигна само до един гол за 2:3. Той дойде в 84-ата минута, а голмайстор бе Карим Бензема.

До последния съдийски сигнал имаше още доста интересни моменти, един от които бе в 86-ата минута, когато Рикардо Карвальо видя за втори път картона с жълт цвят и по този начин остави тима си с човек по-малко. Въпреки това Реал продължи да търси равенството, но малко след пропуските на Йозил и Кака дойде и краят на мача.

Така Реал записа 4-ото си поражение от началото на сезона и продължава да е втори с 80 точки. Сарагоса е 12-ти с 39.