3. Сарагоса смълча "Местая" (видео)

Сарагоса смълча "Местая" (видео)

Леванте постигна важна победа в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон

Борещият се за оцеляване в испанския елит тим на Сарагоса сътвори една от сензациите на 29-ия кръг на Примера Дивисион, след като записа победа с 2:1 при гостуването си на Валенсия на „Местая”.

„Прилепите” владееха топката повече от своя съперник и създадоха безброй възможности пред противниковата врата, но достигнаха само до един гол, докато Сарагоса съумя да реализира две от малкото си положения в срещата и по този начин измъкна трите точки от сблъсъка на „Местая”. Гостуващият тим завърши двубоят с девет души, след като изгонени съответно в 21-ата и 88-ата минути бяха Рикардо Алварес и Франко Сукулини.

Домакините започнаха по-активно двубоя и още в началните минути Ариц Адуриц направи два пропуска пред Роберто Гаго, който успя да спаси и двете ситуации. В 9-ата минута пък Валенсия успя да излезе с гол напред, след като Пабло Ернандес нанесе изстрел с десния крак, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на гостите.

”Прилепите” продължиха да действат по-добре от своя съперник и се откриха възможности пред Джонас и Ариц Адуриц, но ударите и на двамата футболисти не попаднаха в очертанията на вратата. Така се стигна до 30-ата минута, когато Сарагоса получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар заради нарушение на Анхел Деалберт срещу Аранда. С отговорността да възстанови равенството се нагърби Апоньо. Полузащитникът успя да реализира и по този начин резултатът стана 1:1.

До края на първото полувреме Роберто Солдадо направи няколко пропуска пред Роберто Гаго, но нов гол през първите 45 минути не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Валенсия стартира много силно втората част и пропуски преди да изтече първият четвърт час от второто полувреме направиха Антонио Барахан, Ариц Адуриц, Адил Рами и Роберто Солдадо. В 61-ата минута Джонас също не успя да реализира попадение, след като нанесе изстрел с десния крак към вратата на гостите. „Прилепите” продължиха да са по-активният тим, а домакините бяха наказани за много си пропуски в 77-ата минута, когато Сарагоса успя да поведе с 2:1. Автор на второто попадение за гостуващия тим отново бе Апоньо.

Валенсия се втурна в атака в опит да достигне до равенството и още в 80-ата минута Роберто Солдадо получи възможност да направи резултата 2:2, но стреля в аут. „Прилепите” продължиха да търсят изравняването, но така и не успяха да се доберат до втори гол и загубиха мача с 1:2.

Така Сарагоса запази живи шансовете си за оцеляване, като продължава да е на последното място в подреждането, но вече има 22 точки и е на 5 от спасителното 17-то място. Валенсия заема 3-ата позиция и е с 47 пункта.

Леванте постигна важен успех в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, побеждавайки с 3:1 като гост Реал Сосиедад. Двубоят се игра на „Естадио Аноета”, а домакините завършиха мача с десет души, след като бе показан червен картон на Горка Уркола в 57-ата минута.

Иначе Реал Сосиедад успя да поведе още в 6-ата минута, като точен за 1:0 бе Карлос Вела. Хосе Баркеро върна Леванте в мача, след като реализира отсъдената в полза на гостите дузпа в 11-ата минута. Пълният обрат в срещата бе факт в 45-ата, когато Аруна Коне успя да се разпише за 2:1 в полза на Леванте. Третият гол за гостуващия тим пък падна в 4-ата минута на даденото от съдията продължение на мача, като точен бе Шави Торес.

След победата Леванте заема 4-ата позиция в подреждането с 44 точки. Реал Сосиедад е 14-ти с 33 пункта.