3. Сарагоса разби Валенсия

Сарагоса разби Валенсия

Борещите се за оцеляване домакини отнесоха „прилепите” с 4:0

Намиращият се в непосредствена близост до зоната на изпадащите тим на Сарагоса разби като домакин третия в подреждането на испанската Примера отбор на Валенсия, печелейки с 4:0 домакинството си от 28-ия.

Резултатът на "Ла Ромареда" откри Иржи Ярошик още в шестата минута на срещата, а пет минути преди края на първата част Ерера удвои преднината на домакините.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-настоятелният отбор и стигнаха до нови два гола.

Първо в 64-ата минута втори жълт и съответно червен картон получи Мариуш Станкевичус, който спря непозволено Николас Бертоло в наказателното поле, а Фернандес реализира точно отсъдената дузпа, правейки резултата класически в полза на своите.

Точно 10 минути по-късно бе отсъден нов наказателен удар в полза на Сарагоса, като отново Фернандес застана зад топката и я прати в мрежата на Висенте Гуаита, оформяйки крайното 4:0.

След категоричния успех домакините заеха 14-ата позиция във временното класиране с 30 точки, докато гостите останаха трети с 54 т. в своя актив.